Mirabadda polkovnik o‘rinbosari pora bilan ushlangan
Davlat xavfsizlik xizmati matbuot xizmati tomonidan ma’lum qilinishicha, korrupsiyaga oid jinoyat ishi ochilgan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Davlat xavfsizlik xizmati va Bosh prokuratura xodimlari tomonidan tezkor tadbir o‘tkazilgan. Tadbir davomida Mirabad tuman ichki ishlar bo‘limining bir bo‘lim boshlig‘i polkovnik o‘rinbosari ushlangan.
Ushbu shaxs ilgari Yakkasaroy tuman ichki ishlar bo‘limining tergov bo‘limi tomonidan qamoqqa olingan fuqarodan olingan pullarning bir qismini qaytarish vaqtida qo‘lga olingan. Ayblanuvchi narkotik vositalarni noqonuniy ishlab chiqarish, sotib olish, saqlash va boshqa harakatlar bilan shug‘ullanishda ayblanmoqda.
Polkovnik o‘rinbosari ushbu shaxsga qamoqdan bondga o‘tishni ta’minlash evaziga 18 ming AQSh dollari miqdorida pul va’da qilgan. Ushbu holat bo‘yicha ichki ishlar xodimiga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining firibgarlik va pora berishga ko‘maklashish moddalari bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

В Миробаде был задержан заместитель полковника за взятку
По информации пресс-службы Государственной службы безопасности, возбуждено уголовное дело по фактам коррупции. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудниками Государственной службы безопасности и Генеральной прокуратуры проведены оперативные мероприятия. В ходе мероприятия был задержан заместитель начальника одного из отделов внутренних дел Миробадского района.
Данный человек был задержан во время возврата части денег, полученных от гражданина, ранее арестованного следственным отделом внутренних дел Якасарайского района. Обвиняемый подозревается в незаконном производстве, приобретении, хранении наркотических средств и других действиях.
Заместитель полковника пообещал этому лицу 18 тысяч долларов США в обмен на обеспечение перехода из-под стражи под залог. По данному факту в отношении сотрудника внутренних дел возбуждено уголовное дело по статьям о мошенничестве и содействии даче взятки Уголовного кодекса Республики Узбекистан.