Shirin shahrida firibgarlikda ayblanganlar ushlangan
Bosh prokuratura huzuridagi Departament matbuot xizmati xabariga ko‘ra, firibgarlik bilan bog‘liq jinoyatga aloqador shaxslar ushlangan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Shirin shahar bo‘limi xodimlari tomonidan maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida bir necha fuqaro ushlangan.
Ular oldindan 20 million so‘m miqdorida avans olgan. Umuman olganda, ikki fuqaro bilan 40 million so‘m evaziga imtiyozli kreditlar olishda yordam berishga va’da berganlar.
Ularning xizmat haqi kredit summasining 10 foizini tashkil qilgan. Mazkur holat bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining “Firibgarlik” moddasi bo‘yicha jinoiy ish qo‘zg‘atildi.
Hozirda tergov harakatlari davom etmoqda. Ushbu holat bo‘yicha barcha zaruriy chora-tadbirlar ko‘rilmoqda va jinoyatchilar qonun oldida javobgar bo‘ladi.

В городе Ширин задержаны обвиняемые в мошенничестве
По сообщению пресс-службы Департамента при Генеральной прокуратуре, задержаны лица, причастные к преступлению, связанному с мошенничеством. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудниками городского отдела Ширин проведена специальная оперативная акция. В ходе акции были задержаны несколько граждан.
Они заранее получили аванс в размере 20 миллионов сумов. В общем, они пообещали помочь двум гражданам получить льготные кредиты на сумму 40 миллионов сумов.
Их вознаграждение составило 10 процентов от суммы кредита. По данному факту возбуждено уголовное дело по статье "Мошенничество" Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В настоящее время продолжаются следственные действия. По данному делу принимаются все необходимые меры, и преступники понесут ответственность перед законом.