Sifatli bo‘lmagan alkogol mahsulotlarini sotilishining oldi olindi, deb xabar beradi Bosh Prokuratura huzuridagi Departament matbuot xizmati. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Yangi bozor tuman bo‘limi xodimlari tomonidan maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida “S.V.” MChJga tegishli do‘konda salomatlik uchun xavfli bo‘lgan alkogol mahsulotlari sotuvga qo‘yilgani aniqlanib, jami 15 502 dona soxta aksiz markalari bo‘lgan sifatli bo‘lmagan alkogol mahsulotlari musodara qilindi.
Ushbu kontrafakt mahsulotlar dalil sifatida olingan. Mazkur holat bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining “Soxta pul, aksiz markalari yoki qimmatli qog‘ozlarni tayyorlash va sotish” hamda “Etanol spirtini, alkogol va tamaki mahsulotlarini noqonuniy aylanmasi yoki ishlab chiqarilishi” moddalariga asosan jinoiy ish qo‘zg‘atildi.

Продажа поддельных алкогольных продуктов была предотвращена
Сообщается, что продажа некачественных алкогольных продуктов была предотвращена, сообщает пресс-служба Департамента при Генеральной прокуратуре. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудниками нового районного отдела была проведена специальная оперативная акция. В ходе мероприятия в магазине, принадлежащем ООО "С.В.", были выявлены алкогольные продукты, представляющие опасность для здоровья, и изъяты 15 502 поддельные акцизные марки на некачественные алкогольные продукты.
Данные контрафактные продукты были изъяты в качестве доказательства. По данному факту возбуждено уголовное дело по статьям Уголовного кодекса Республики Узбекистан "Изготовление и продажа поддельных денег, акцизных марок или ценных бумаг" и "Незаконный оборот или производство этилового спирта, алкогольной и табачной продукции".