Nukusda botqoqdan tuya muvaffaqiyatli qutqarildi
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar boshqarmasining matbuot xizmati xabariga ko‘ra, botqoqda qolib ketgan hayvonga yordam ko‘rsatildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Joriy yilning 17 iyul kuni soat taxminan 17:40 da "112" qisqa raqamiga Nukuсa shahridagi "Yangi Zamon" mahallasidan o‘tuvchi temir yo‘l yaqinida botqoqda turolmay qolgan tuya haqida xabar kelib tushdi. Vaziyatga zudlik bilan Favqulodda vaziyatlar xizmati xodimlari yetib borib, hayvonni qutqarish ishlarini boshladi.
Qutqaruvchilarning tezkor va malakali harakatlari natijasida tuya botqoqdan muvaffaqiyatli chiqarildi. Hayvon jarohat olmadi va qutqarilgach darhol o't yeya boshladi.
Ushbu holat Favqulodda vaziyatlar xizmati xodimlarining tezkor va samarali ish faoliyatini yana bir bor tasdiqladi.

В Нукусе верблюд успешно спасен из трясины
По сообщению пресс-службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Каракалпакстан, была оказана помощь животному, застрявшему в болоте. Об этом сообщает Upl.uz.
17 июля текущего года в 17:40 на короткий номер "112" поступило сообщение о верблюде, который не мог выбраться из болота рядом с железной дорогой в районе махалли "Янги Замон" города Нукус. Сотрудники службы по чрезвычайным ситуациям незамедлительно прибыли на место и начали спасательные работы.
Благодаря оперативным и квалифицированным действиям спасателей верблюд был успешно выведен из болота. Животное не получило травм и сразу после спасения начало поедать траву.
Этот случай еще раз подтвердил оперативную и эффективную работу сотрудников службы по чрезвычайным ситуациям.