Kashkadaryo viloyatida ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan videoda bir haydovchi avtomobilga yopishgan bir necha kishini yerda tortib ketayotgani aks etgan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Fuqarolar mashinani to‘xtatishga harakat qilgan bo‘lsa-da, haydovchi tezlikni kamaytirmay harakatda davom etgan. Kashkadaryo viloyati ichki ishlar boshqarmasi hodisa yuzasidan rasmiy izoh berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, voqea 8 iyul kuni soat 14:30 atrofida Mirishkor tumanida sodir bo‘lgan. Nizolar fuqarolar R.L., K.S.
va mahalliy tadbirkor E.I. o‘rtasida yuzaga kelgan.
Janjal natijasida R.L. va K.S.
Nexia-3 rusumli avtomobilga o‘tib, voqea joyidan ketishga harakat qilgan. Shunda E.I.
va uning yaqinlari mashinani to‘xtatmoqchi bo‘lgan, ammo haydovchi tezlikni kamaytirmay, avtomobilga yopishganlarni yerda tortib olib ketgan. Natijada haydovchi voqea joyidan yashirinib ketgan.
Hozirda Mirishkor tumani ichki ishlar bo‘limi hodisa yuzasidan dastlabki tergov harakatlarini olib bormoqda. Huquqni muhofaza qiluvchi organlar voqeaning barcha tafsilotlarini aniqlash va nizoda ishtirok etganlarning aybini belgilash bilan shug‘ullanmoqda.

В Кашкадарье водитель унес людей с земли
В видео, распространенном в социальных сетях в Кашкадарьинской области, запечатлен момент, когда один водитель уносит с земли нескольких человек, которые прилипли к автомобилю. Об этом сообщает Upl.uz.
Граждане пытались остановить машину, но водитель продолжал движение, не снижая скорость. Управление внутренних дел Кашкадарьинской области дало официальный комментарий по поводу инцидента.
Согласно информации, инцидент произошел 8 июля около 14:30 в Миришкорском районе. Конфликт возник между гражданами Р.Л., К.С.
и местным предпринимателем Е.И.
В результате конфликта Р.Л. и К.С.
попытались уехать на автомобиле Nexia-3 с места происшествия. Тогда Е.И.
и его близкие попытались остановить машину, однако водитель, не снижая скорость, унес с земли тех, кто прилип к автомобилю. В результате водитель скрылся с места происшествия.
В настоящее время отдел внутренних дел Миришкорского района проводит предварительные следственные действия по инциденту. Правоохранительные органы занимаются выяснением всех деталей происшествия и установлением вины участников конфликта.