Uning so‘zlariga ko‘ra, Kayli erkin xarakterga ega bo‘lgani uchun unga havas qilgan. Bu haqda E!
Unga ko‘ra, ota-onasi Kayliga nisbatan ancha yumshoqroq munosabatda bo‘lgan. Kendall o‘sha davrni eslar ekan, Kayli "Kardashyanlar oilasi" serialining suratga olinishi davomida ota-onasining uyida do‘stlari bilan tez-tez yig‘ilib, turli nomaqbul ishlarga qo‘l urganini tan oldi.
Bu holat Kendallni juda g‘azablantirgan. U singlisiga: "Sen noto‘g‘ri yo‘ldasan!" deb aytganini esladi.
Kendall o‘zining hasadini quyidagicha izohladi: "Men Kayliga hasad qilardim, chunki o‘sha paytda o‘zimda bunday ruhiy erkinlik yo‘q edi." Biroq u vaqt o‘tib, buni tushunib yetgan va vaziyatni o‘nglashga harakat qilgan. Keyinchalik u singlisi bilan yaxshi munosabatda bo‘lib, vaqtini mazmunli o‘tkazganini aytdi.
Kendallning so‘zlariga ko‘ra, ular o‘smirlik davrida, atigi 16 va 14 yoshlarida, orqa hovlidagi shiyponga yashirincha chiqib, o‘zlariga xos "sarguzashtlar"ni boshdan kechirgan.

Кендалл Дженнер призналась, что в детстве завидовала Кайли
Кендалл Дженнер открыто призналась, что в детстве завидовала своей сестре Кайли Дженнер. Об этом сообщает Zamin.uz.
По её словам, она завидовала Кайли из-за её свободного характера. Об этом сообщил E! Online.
Супермодель также рассказала, что в детстве ревновала Кайли к родителям.
По её словам, родители относились к Кайли гораздо мягче. Вспоминая те времена, Кендалл призналась, что во время съёмок сериала «Семейство Кардашьян» Кайли часто собиралась с друзьями в доме родителей и занималась разными неподобающими делами.
Это очень злило Кендалл. Она вспомнила, что говорила сестре: «Ты идёшь по неправильному пути!»
Кендалл объяснила свою зависть так: «Я завидовала Кайли, потому что тогда у меня не было такой душевной свободы». Однако со временем она это поняла и пыталась исправить ситуацию. Позже они наладили хорошие отношения и проводили время вместе с пользой.
По словам Кендалл, в подростковом возрасте, когда им было всего 16 и 14 лет, они тайком выходили на качели во дворе и переживали свои особенные «приключения».