Brendan Freyzer va Reychel Vays “Mumiya”ga qaytishi mumkin
Universal Pictures studiyasi Brendan Freyzer va Reychel Vaysni yangi “Mumiya” filmi uchun qaytarish masalasini ko‘rib chiqmoqda, deb xabar berdi Deadline nashri. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozircha filmning syujeti haqida ma’lumot berilmagan. Loyiha rejissorlari sifatida Mett Bettinelli-Olpin va Tayler Gillet tanlangan, ssenariy ustida esa Devid Koggeshall ishlamoqda.
Brendan Freyzer va Reychel Vays avvalroq franshizaning ikki mashhur filmida birgalikda suratga tushgan: “Mumiya” (1999) va “Mumiyaning qaytishi” (2001). Ushbu filmlarda Freyzer Rik O’Konnel – sarguzashtlarga boy hayot kechiruvchi sobiq askar rolini ijro etgan bo‘lsa, Reychel Vays Evelin Karnaxan – ingliz arxeologi va misrshunosi obrazida namoyon bo‘lgan edi.
“Mumiya” franshizasi davomida bir nechta qo‘shimcha filmlar, jumladan, “Chayon qiroli” va “Mumiya: Ajoyib hukmdor qabri” kabi asarlar suratga olingan. Shuningdek, Universal studiyasi tomonidan ushbu mavzuda bir qator attraksionlar ham yaratilgan.

Брендан Фрейзер и Рейчел Вайс могут вернуться в «Мумия»
Студия Universal Pictures рассматривает возможность возвращения Брендана Фрейзера и Рэйчел Вайс для нового фильма «Мумия», сообщает издание Deadline. Об этом сообщает Zamin.uz.
Пока что информация о сюжете фильма не раскрывается. Режиссерами проекта выбраны Мэтт Беттинелли-Олпин и Тайлер Гиллет, а над сценарием работает Дэвид Коггешалл.
Ранее Брендан Фрейзер и Рэйчел Вайс вместе снимались в двух известных фильмах франшизы: «Мумия» (1999) и «Возвращение мумии» (2001). В этих фильмах Фрейзер исполнил роль Рика О’Коннелла — бывшего солдата, ведущего жизнь, полную приключений, а Рэйчел Вайс сыграла Эвелин Карнахан — английского археолога и египтолога.
В рамках франшизы «Мумия» было снято несколько дополнительных фильмов, включая «Царя скорпионов» и «Мумия: Гробница императора драконов». Также студия Universal создала ряд аттракционов на эту тему.