“Billni o‘ldirish” kengaytirilgan versiyasi taqdim etildi
Lionsgate kompaniyasi Kventin Tarantinoning “Billni o‘ldirish: Butun qonli tarix” filmining kengaytirilgan rejissyorlik versiyasi uchun yangi treyler taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Dastlab, “Billni o‘ldirish” bitta loyiha sifatida yaratilgan va to‘liq metrajli film shaklida suratga olingan. Biroq montaj jarayonida film ikki qismga bo‘lingan.
Ular 2003 yil oktyabr va 2004 yil aprel oylarida tomoshabinlarga taqdim etilgan. Kengaytirilgan versiyada birinchi qismning oxiri va ikkinchi qismning boshlanishi olib tashlanib, ilgari namoyish qilinmagan 7,5 daqiqalik animatsion ketma-ketlik qo‘shilgan.
Rejissyor Kventin Tarantino bu haqda shunday dedi: “Men filmni bitta loyiha sifatida yozganman va suratga olganman. Endi esa muxlislarga uni asl ko‘rinishda tomosha qilish imkoniyatini berayotganimdan juda xursandman.” Tarantino filmni katta ekranda, 70 yoki 35 millimetrli plyonka formatida tomosha qilishni eng yaxshi tajriba deb atadi.
U tomoshabinlarni katta ekranda filmning barcha detallaridan bahramand bo‘lishga chorlab, qiziqish uyg‘otdi. “Billni o‘ldirish: Butun qonli tarix” filmining premerasi AQShda 5 dekabr kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Представлена расширенная версия «Убить Билла»
Компания Lionsgate представила новый трейлер расширенной режиссерской версии фильма Квентина Тарантино «Убить Билла: Вся кровавая история». Об этом сообщает Zamin.uz.
Изначально «Убить Билла» был создан как один проект и снят в формате полнометражного фильма. Однако в процессе монтажа фильм был разделен на две части.
Они были представлены зрителям в октябре 2003 года и апреле 2004 года. В расширенной версии конец первой части и начало второй были удалены, а вместо них добавлена ранее не показывавшаяся 7,5-минутная анимационная последовательность.
Режиссер Квентин Тарантино сказал об этом: «Я написал и снял фильм как один проект. Сейчас я очень рад предоставить фанатам возможность посмотреть его в оригинальном виде.» Тарантино назвал просмотр фильма на большом экране в формате пленки 70 или 35 миллиметров лучшим опытом.
Он призвал зрителей насладиться всеми деталями фильма на большом экране и вызвал интерес. Премьера фильма «Убить Билла: Вся кровавая история» запланирована в США на 5 декабря.