“28 Yildan so‘ng” filmining treyleri taqdim etildi
Ikkinchi qism: Suyak Ma’bad” nomli filmning treyleri internetda e’lon qilindi. Film uchun maxsus plakat ham taqdim etilgani haqida The Hollywood News xabar berdi.
Mazkur loyihaga Nia DaKosta rejissyorlik qilgan, ssenariy esa franshizaning muallifi Aleks Garland tomonidan yozilgan. “28 Yildan so‘ng” filmi Britaniyada sodir bo‘lgan halokatli voqealar haqida hikoya qiladi.
Film syujeti “Qahr-g‘azab” nomli virus tufayli yuzaga kelgan epidemiyani aks ettiradi. Ushbu virus insonlarga ta’sir qilib, ularni aqldan ozgan va nihoyatda tajovuzkor mavjudotlarga aylantiradi.
Filmning voqealari dastlabki epidemiyadan bir necha o‘n yillar keyin sodir bo‘ladi. Kartinada mashhur aktyorlar, jumladan, Ralf Fayns, Jek O’Konnel va Ering Kelliman ishtirok etadi.
Qo‘rqinch janriga mansub ushbu filmning premerasi 2026 yil 14 yanvar kuni kinoteatrlarda bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Трейлер фильма «28 лет спустя» представлен
Трейлер фильма под названием «Вторая часть: Храм Кости» был опубликован в интернете. Также The Hollywood News сообщил о выпуске специального плаката к фильму.
Режиссёром проекта выступила Ниа ДаКоста, а сценарий написал автор франшизы Алекс Гарленд. Фильм «28 лет спустя» рассказывает о катастрофических событиях, произошедших в Великобритании.
Сюжет фильма отражает эпидемию, вызванную вирусом под названием «Гнев». Этот вирус поражает людей, превращая их в безумных и крайне агрессивных существ.
Действие фильма происходит спустя несколько десятилетий после первоначальной эпидемии. В картине участвуют известные актёры, в том числе Ральф Файнс, Джек О’Коннелл и Эрин Келлиман.