Nargiza Abdullayeva: "Onamdan kechirim so‘rayman"
Aktrisa Nargiza Abdullayeva yaqinda "NavoTV 13-studiya" dasturida o‘ta samimiy va shaxsiy fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Dastur boshlovchisi unga: "Onangizdan kechirim so‘rashingiz kerak bo‘lsa, nima uchun kechirim so‘rardingiz?" degan savolni berdi. Bu savolga javoban aktrisa yuragidagini ochiq aytib berdi.
Nargiza Abdullayeva javobida shunday dedi: "Hech kim farishta emas. Bilasizmi, inson eng ko‘p kimga qattiq gapiradi?
Uni tushuna oladigan va ko‘tara oladigan odamlarga. Ba’zan men ham kimdandir alamimni olib, onamga ovozimni ko‘targan paytlarim bo‘lgan.
Juda qattiq emas, lekin baribir baland ovozda gapirgandim. Arzimaydigan odamlar uchun onamdan alamimni olganimni o‘ylab, o‘zimdan uyalaman.
Onamni juda yaxshi ko‘raman va chin dildan qadrlayman. Aynan shu sababdan onamdan kechirim so‘rayman." Aktrisaning bu samimiy e’tirofi ko‘pchilikning qalbiga yetib bordi.
U bu gaplari orqali nafaqat onasidan, balki jamiyatdan ham bir saboq berdi. Onaning qadriga yetish, unga baland ovozda gapirmaslik va har bir onaning hurmatga loyiq ekanini eslatdi.
Nargizaning ochiqchasiga qilgan bu e’tirofi ijtimoiy tarmoqlarda katta muhokamalarga sabab bo‘ldi. Ko‘plab odamlar uning samimiyligini qadrlab, ushbu mavzuni keng muhokama qildilar.

Наргиза Абдуллаева: "Прошу прощения у моей мамы"
Актриса Наргиза Абдуллаева недавно в программе "NavoTV 13-студия" поделилась очень искренними и личными мыслями. Об этом сообщил Zamin.uz.
Ведущий программы задал ей вопрос: "Если бы вам нужно было попросить прощения у вашей мамы, за что бы вы просили прощения?" В ответ актриса открыто рассказала о своих чувствах.
Наргиза Абдуллаева ответила так: "Никто не ангел. Знаете, кому человек чаще всего говорит резкие слова?
Тем, кто может понять и выдержать это. Иногда и я, обижаясь на кого-то, повышала голос на маму.
Не очень сильно, но всё же говорила громче обычного. Думая о том, что я обижалась на маму из-за незначительных людей, я стыжусь себя.
Я очень люблю маму и искренне её ценю. Именно поэтому прошу у неё прощения." Искреннее признание актрисы тронуло сердца многих.
Своими словами она дала урок не только своей маме, но и обществу. Напомнила о том, как важно ценить мать, не говорить с ней громко и что каждая мама достойна уважения.
Открытое признание Наргизы вызвало бурные обсуждения в социальных сетях. Многие люди оценили её искренность и активно обсуждали эту тему.