Sevinch Mo‘minovaning ismi qanday tanlangani ma’lum bo‘ldi
Xonanda Sevinch Mo‘minova yaqinda "Shirchoy" ko‘rsatuvida qiziqarli savolga javob berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Boshlovchi undan: "Ismingizni kim qo‘ygan va nega aynan Sevinch deb tanlangan?" — deb so‘radi. Sevinch Mo‘minova bu savolga samimiy javob berib, ismi bilan bog‘liq qiziqarli voqeani hikoya qildi.
Uning aytishicha, ismini onasi tanlagan. Ota-onasi ikkilanib, "Sevinch" yoki "Marjona" ismlaridan birini qo‘yishni o‘ylashgan.
Har ikkala ism ham ularga yoqib, qaysi birini tanlashni bilmay, kichik bir o‘yin o‘tkazishgan. Bir narsaga ikkita ism yozib, uch marta otib ko‘rishgan.
Har safar "Sevinch" ismi chiqqan. Xonandaning so‘zlariga ko‘ra, ota-onasi: "Sevinch ismli qizimiz hayotimizga baxt va sevinch olib kelsin", deb uni Sevinch deb atashga qaror qilishgan.
Bu samimiy hikoya tomoshabinlar va muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otdi. Ko‘pchilik Sevinch Mo‘minovaning ismi tasodifan tanlanmaganini, aksincha, bu qaror taqdirning o‘zidan belgilangan kabi tuyulishini ta’kidlashdi.

Стало известно, как было выбрано имя Севинч Муминовой
Певица Севинч Муминова недавно ответила на интересный вопрос в программе "Ширчой". Об этом сообщает Zamin.uz.
Ведущий спросил у неё: "Кто дал вам имя и почему именно выбрали Севинч?" Севинч Муминова искренне ответила на этот вопрос и рассказала интересную историю, связанную с её именем.
По её словам, имя выбрала мама. Родители колебались, выбирая между именами "Севинч" и "Маржона".
Оба имени им нравились, и они не могли решить, какое выбрать, поэтому провели небольшую игру. Они написали оба имени на одном предмете и три раза выстрелили по нему.
Каждый раз выпадало имя "Севинч". По словам певицы, родители решили назвать её Севинч, желая, чтобы девочка с этим именем принесла в их жизнь счастье и радость.
Эта искренняя история вызвала большой интерес среди зрителей и поклонников. Многие отметили, что имя Севинч Муминовой выбрано не случайно, а наоборот, это решение кажется предопределённым судьбой.