Yangi mavsumda sevgi, xiyonat va tanlov mavzulari urush sharoiti fonida davom ettiriladi. Bu voqealar qahramonlarni og‘ir sinovlar qarshisida qoldirib, ularning taqdiriga katta ta’sir ko‘rsatadi.
Bu haqda kursiv.uz xabar berdi. Ikkinchi mavsum voqealari birinchi mavsumdagi ochiq yakunni davom ettiradi.
Bosh qahramon Katya “Landyshi” guruhining solistiga aylanadi, biroq guruh ichidagi ziddiyatlar, parchalanish va meros uchun kurashlar bilan yuzlashadi. Shu bilan birga, birinchi mavsumdan so‘ng taqdiri noma’lum bo‘lib qolgan Lyoxani qidirish voqealarning asosiy chizig‘iga aylanadi.
Serialning ikkinchi mavsumida bosh rollarni Nika Zdorik va Sergey Gorodnichiy ijro etadi. Shuningdek, yangi aktyorlar sifatida reper ST va Dmitriy Bloxin ham ishtirok etadi.
Serialning shouranneri Ilya Shpota bo‘lib, ssenariyni Vasiliy Pavlov, Rauf Kubaev va Yuriy Sapronov yozgan. Syujetga ko‘ra, Katya “Landyshi” guruhi bilan gastrol safari uchun Donbassga yo‘l oladi.
Safar davomida Svetka Katega Lyoxani sevishini va aynan uni ko‘rish uchun bu yo‘lga chiqqanini aytadi. Qizlar o‘rtasida keskinlik yuzaga keladi, ammo keyinchalik ular yarashadi.
Harbiylardan biri Katega Lyoxa yaralanganini va gospitalda ekanini xabar qiladi. Katya darhol uning oldiga borishga qaror qiladi, biroq yo‘lda avtobus o‘qqa tutiladi va u jang maydonida yolg‘iz qolib ketadi.
Katya vayronaga aylangan cherkov ichidan Lyoxani topadi. Lyoxaning ikki oyog‘i og‘ir jarohatlangan bo‘ladi.
Katya uni nazorat punktlaridan olib chiqishga harakat qiladi, ammo muvaffaqiyatga erisha olmaydi. Bu orada Lyoxa Svetka bilan munosabatlari bo‘lganini tan oladi va Katega uni tashlab ketishni so‘raydi.
Ammo Katya buni rad etadi. Oxir-oqibat ular tashlab ketilgan bir taksini tuzatib, xavfli hududdan chiqishga harakat qiladi.
Yo‘lda dron hujumiga uchrashadi, biroq oxirgi daqiqada rossiyalik harbiylar yetib kelib, er-xotinni qutqaradi va xavfsiz joyga evakuatsiya qiladi.

Показ второго сезона сериала “Landyshi” начался
1 января 2026 года в 18:24 по ташкентскому времени на платформе Wink начался показ второго сезона сериала «Ландыши». Об этом сообщил Zamin.uz.
В новом сезоне темы любви, измены и выбора продолжаются на фоне военных действий. Эти события ставят героев перед тяжелыми испытаниями и оказывают большое влияние на их судьбы.
Об этом сообщает kursiv.uz. События второго сезона продолжают открытый финал первого сезона.
Главная героиня Катя становится солисткой группы «Ландыши», но сталкивается с конфликтами внутри коллектива, распадом и борьбой за наследство. Кроме того, поиски Лёхи, судьба которого осталась неизвестной после первого сезона, становятся основной линией сюжета.
В главных ролях второго сезона сериала выступают Ника Здорик и Сергей Городничий. Также в новых ролях участвуют рэпер ST и Дмитрий Блохин.
Шоурннером сериала является Илья Шпота, сценарий написали Василий Павлов, Рауф Кубаев и Юрий Сапронов. По сюжету Катя отправляется с группой «Ландыши» в гастрольный тур в Донбасс.
Во время поездки Светка признаётся Кате в любви к Лёхе и в том, что именно ради встречи с ним она отправилась в эту поездку. Между девушками возникает напряжённость, но позже они мирятся.
Один из военных сообщает Кате, что Лёха ранен и находится в госпитале. Катя решает немедленно отправиться к нему, но по дороге автобус попадает под обстрел, и она остаётся одна на поле боя.
Катя находит Лёху в разрушенной церкви. У Лёхи серьёзные ранения обеих ног.
Катя пытается вывести его через контрольные пункты, но безуспешно. Тем временем Лёха признаётся, что у него были отношения со Светкой, и просит Катю оставить его.
Однако Катя отказывается. В конце концов они чинят заброшенное такси и пытаются покинуть опасную зону.
По пути они подвергаются атаке дрона, но в последний момент прибывают российские военные, спасают супругов и эвакуируют в безопасное место.