“Benom” guruhi 2026 yilga katta rejalar bilan kirdi
"Benom" guruhi a’zolari yangi yil oldidan o‘z muxlislari bilan samimiy fikrlari bilan bo‘lishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ularning aytishicha, 2025 yil katta harakatlar va gastrol safarlari bilan o‘tgan. Shu bilan birga, guruh o‘z muxlislariga va’da qilingan ayrim taronalarni taqdim eta olmagani haqida ham ochiq gapirdi.
Guruh a’zosi Komilning so‘zlariga ko‘ra, 2025 yil davomida ular deyarli tinim bilmay ishlashgan. Ammo muxlislarga va’da qilingan qo‘shiqlarni taqdim eta olmaslik ularni biroz o‘ylantirgan.
“2026 yilda bu kamchiliklarni albatta to‘ldiramiz. Yangi yil ot yiliga to‘g‘ri kelgani bois, otdek mehnat qilishni reja qilganmiz.
Oldinda ko‘plab rejalarimiz bor”, — deydi Komil. Kelayotgan yilda guruhning ijodiy faoliyati yanada kuchayishi, yangi qo‘shiqlar va loyihalarning soni oshishi kutilmoqda.
Ular nafaqat ijodiy ishlarda, balki muxlislarga xizmat qilishda ham o‘zlarini mas’uliyatli his qilishadi. Guruh a’zosi Sarvarning so‘zlariga ko‘ra, ular Yangi yil kechasini xalq xizmatida o‘tkazadi.
“Hozir yoshlik paytimiz, mehnat qilish vaqti. Keyinchalik dam olishga ulguramiz”, — deydi Sarvar.
“Benom” guruhi uchun sahnada bo‘lish, konsert va tadbirlarda qatnashish — bu muxlislarga xizmat qilish va xalq kayfiyatiga hissa qo‘shish deganidir. Shuningdek, suhbat davomida ularga “2025 yilning eng faol san’atkori kim bo‘ldi?” degan savol ham berildi.
Guruh vakillari bu savolga javob berib, ikki nomni alohida e’tirof etishdi: G‘aybulla Tursunov va Mashhur Muhammad. Ularning fikricha, aynan shu ikki ijodkor 2025 yilda o‘z faolligi va ijodiy yondashuvi bilan ajralib turgan.

“Группа Benom вошла в 2026 год с большими планами”
Участники группы "Benom" перед Новым годом поделились своими искренними мыслями с поклонниками. Об этом сообщает Zamin.uz.
По их словам, 2025 год прошёл под знаком больших действий и гастрольных туров. При этом группа откровенно призналась, что не смогла представить своим поклонникам некоторые обещанные песни.
По словам участника группы Комила, в течение 2025 года они работали практически без отдыха. Однако невозможность представить обещанные песни заставила их немного задуматься.
«В 2026 году мы обязательно восполним эти недостатки. Поскольку Новый год совпадает с годом лошади, мы планируем работать так же усердно, как лошадь.
Впереди у нас много планов», — говорит Комил. Ожидается, что в наступающем году творческая деятельность группы усилится, а количество новых песен и проектов увеличится.
Они чувствуют ответственность не только в творческой работе, но и в обслуживании своих поклонников. По словам участника группы Сарвара, они проведут новогоднюю ночь на службе у народа.
«Сейчас время молодости и труда. Позже успеем отдохнуть», — говорит Сарвар.
Для группы “Benom” быть на сцене, участвовать в концертах и мероприятиях — значит служить поклонникам и вносить вклад в настроение народа. Также в ходе беседы им задали вопрос: «Кто стал самым активным артистом 2025 года?»
Представители группы ответили на этот вопрос, особо выделив два имени: Гайбулла Турсонов и Машхур Мухаммад. По их мнению, именно эти два творца отличались своей активностью и творческим подходом в 2025 году.