“Godzilla: Minus nol” filmi premyerasi 6-noyabrda bo‘ladi
Yaponiyaning TOHO kinokompaniyasi tomonidan suratga olingan “Godzilla: Minus nol” filmining jahon premyerasi 6-noyabr kuni bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Film dunyo kinoteatrlarida namoyish qilinishi rejalashtirilgan. Ushbu loyiha haqida kursiv.uz xabar berdi.
Mazkur film “Godzilla: Minus bir” asarining davomi bo‘lib, Yaponiyada 3-noyabr kuni ilk bor tomoshabinlarga taqdim etiladi. Filmning namoyish sanasi 1954-yilda suratga olingan birinchi “Godzilla” filmining yubiley sanasiga mos ravishda tanlangan.
Film rejissori va ssenariy muallifi Takashi Yamazaki bo‘lib, u loyihada vizual effektlar bo‘yicha rahbar sifatida ham faoliyat olib borgan. “Godzilla: Minus bir” filmi 2023-yilda katta ekranlarga chiqqan edi.
U 15 million dollarlik byudjet bilan suratga olingan bo‘lsa-da, global prokatda 113 million dollardan ortiq daromad keltirdi. Film voqealari urushdan so‘nggi Yaponiyada rivojlanadi.
Unda mamlakat Godzillaning hujumidan larzaga keladi. Asarda sobiq harbiy uchuvchining insoniy dramasi, mas’uliyat va omon qolish uchun kurash mavzulari yoritilgan.

Премьера фильма «Годзилла: Минус ноль» состоится 6 ноября
Мировая премьера фильма “Годзилла: Минус ноль”, снятого японской киностудией TOHO, состоится 6 ноября. Об этом сообщает Zamin.uz.
Планируется, что фильм будет показан в кинотеатрах по всему миру. Об этом проекте сообщает kursiv.uz.
Этот фильм является продолжением произведения “Годзилла: Минус один” и впервые будет представлен зрителям в Японии 3 ноября. Дата показа фильма выбрана в честь юбилея первого фильма “Годзилла”, снятого в 1954 году.
Режиссером и сценаристом фильма выступил Такаши Ямазаки, который также работал руководителем по визуальным эффектам в проекте. Фильм “Годзилла: Минус один” вышел на большие экраны в 2023 году.
Несмотря на бюджет в 15 миллионов долларов, он принес более 113 миллионов долларов в мировом прокате. События фильма разворачиваются в послевоенной Японии.
В фильме страна приходит в дрожь от нападения Годзиллы. В произведении раскрываются темы человеческой драмы бывшего военного пилота, ответственности и борьбы за выживание.