Erkin Komilovning umr yo‘ldoshi vafot etdi
O‘zbekiston xalq artisti, O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktyori Erkin Komilov og‘ir judolikka uchradi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning umr yo‘ldoshi, teatr xodimi Mahbuba Komilova 62 yoshida vafot etdi. Bu haqda teatr ma’muriyati rasmiy ma’lumot berdi.
Teatr jamoasi Erkin Komilov va uning oilasiga chuqur hamdardlik bildirib, og‘ir yo‘qotish munosabati bilan tasalli so‘zlarini izhor qildi. Mahbuba Komilova 1964 yil 9 fevral kuni Qashqadaryo viloyatida tug‘ilgan.
U 1987 yilda O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutining rejissyorlik fakultetini tamomlagan. Shundan so‘ng, O‘zbek Milliy akademik drama teatrida rejissyor yordamchisi sifatida faoliyat yuritgan.
Uning san’at sohasidagi xizmatlari teatr jamoasi tomonidan yuksak qadrlangan. Mahbuba Komilovaning vafoti nafaqat yaqinlariga, balki teatr jamoasiga ham og‘ir yo‘qotish bo‘ldi.

Супруга Эркина Комилова скончалась
Народный артист Узбекистана, актер Узбекского национального академического драматического театра Эркин Комилов пережил тяжелую утрату. Об этом сообщил Zamin.uz.
Его супруга, работник театра Махбуба Комилова скончалась в возрасте 62 лет. Об этом официально сообщила администрация театра.
Коллектив театра выразил глубокие соболезнования Эркину Комилову и его семье, выразив слова поддержки в связи с тяжелой утратой. Махбуба Комилова родилась 9 февраля 1964 года в Кашкадарьинской области.
В 1987 году она окончила режиссерский факультет Государственного института искусств и культуры Узбекистана. После этого работала помощником режиссера в Узбекском национальном академическом драматическом театре.
Ее заслуги в области искусства высоко ценились коллективом театра. Смерть Махбубы Комиловой стала тяжелой утратой не только для близких, но и для всего театрального коллектива.