"Sevgi iztirobi" serialidagi Deniz ulg‘aygani hayratlantiradi
Turkiyaning mashhur "Sevgi iztirobi" seriali orqali ko‘plab insonlar qalbida chuqur iz qoldirgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Serialda ishtirok etgan qahramonlar orasida kichik obrazlar ham tomoshabinlar xotirasida saqlanib qolgan. Yillar o‘tgan bo‘lsa-da, serial sahnalari va qahramonlar ishtirokidagi ta’sirli lahzalarni hali ham ijtimoiy tarmoqlarda uchratish mumkin.
Ayniqsa, Emir obrazini jonlantirgan Kaan Urganchio‘g‘lining qo‘lida kichik Denizni ko‘rish mumkin bo‘lgan videolar ko‘plab muxlislarda iliq xotiralarni uyg‘otadi. Chunki serialni kuzatganlar uchun Deniz shunchaki chaqaloq emas, balki voqealar zanjirida muhim o‘rin tutgan kichik qahramon edi.
Eng qizig‘i, yangi tasvirlarda o‘sha chaqaloq Denizning ulg‘aygani va chehrasi o‘zgarganini ko‘rish mumkin. Bir vaqtlar serial muxlislarining mehrini qozongan qizaloq bugungi kunda kattaroq yoshga qadam qo‘ygan.
Ekranda Deniz sifatida ko‘ringan qizaloqning asl ismi Arven Beren Kushatman bo‘lib, u yaqinda 10 yoshni qarshi oldi. U 2016 yil 19 may kuni Istanbul shahrida tug‘ilgan.
Hozirda u bolalar fotomodeli sifatida faoliyat yuritmoqda. Arven turli reklama loyihalari va jurnallar uchun suratga tushib, kichik yoshidan omma e’tiborini tortmoqda.
Ijtimoiy tarmoqlarda ham katta qiziqish uyg‘otgan. Masalan, Instagram sahifasini bir milliondan ziyod foydalanuvchi kuzatib borayotgani bu qizaloqqa bo‘lgan qiziqishni ko‘rsatadi.
"Sevgi iztirobi" seriali 2015—2017 yillarda suratga olingan bo‘lib, unda Burak O‘zchivit, Neslihan Atagul, Kaan Urganchio‘g‘li kabi mashhur aktyor va aktrisalar ishtirok etgan. Ushbu loyiha nafaqat Turkiyada, balki boshqa davlatlarda ham katta auditoriya mehrini qozongan.

"В сериале «Страдания любви» удивляет взросление Дениза"
Турецкий популярный сериал "Страдания любви" оставил глубокий след в сердцах многих людей. Об этом сообщает Zamin.uz.
Среди героев сериала даже маленькие образы сохранились в памяти зрителей. Несмотря на прошедшие годы, сцены сериала и трогательные моменты с участием персонажей до сих пор можно встретить в социальных сетях.
Особенно видео, где в руках Каана Урганчоглу, сыгравшего Эмира, можно увидеть маленького Дениза, пробуждают тёплые воспоминания у многих поклонников. Ведь для тех, кто следил за сериалом, Дениз был не просто младенцем, а маленьким героем, занимавшим важное место в цепочке событий.
Самое интересное, что на новых изображениях можно увидеть, как тот самый младенец Дениз вырос и изменилось его лицо. Девочка, когда-то завоевавшая любовь поклонников сериала, сегодня сделала шаг во взрослую жизнь.
Настоящее имя девочки, сыгравшей Дениза на экране, — Арвен Берен Кушатман, ей недавно исполнилось 10 лет. Она родилась 19 мая 2016 года в Стамбуле.
В настоящее время она работает детской фотомоделью. Арвен снимается для различных рекламных проектов и журналов, привлекая внимание публики с раннего возраста.
В социальных сетях она также вызывает большой интерес. Например, более миллиона пользователей следят за её страницей в Instagram, что свидетельствует о популярности девочки.
Сериал "Страдания любви" был снят в 2015—2017 годах, в нём участвовали такие известные актёры и актрисы, как Бурак Озчивит, Неслихан Атагюль, Каан Урганчоглу. Этот проект завоевал любовь большой аудитории не только в Турции, но и в других странах.