Deadline nashrining bergan ma’lumotlariga ko‘ra, film dam olish kunlaridayoq 40 million dollar daromad keltirdi. Bu ko‘rsatkich tahlilchilarning dastlabki 36 dan 38 million dollargacha bo‘lgan prognozlaridan sezilarli darajada yuqoridir.
Ushbu natija, 2017 yilda namoyish etilgan "Koko sirlari" multfilmidan buyon, Pixar uchun yangi intellektual mulk asosida yaratilgan loyihalar orasida eng yaxshi ko‘rsatkich bo‘ldi. Tomoshabinlar filmni juda iliq kutib olishdi va CinemaScore so‘rovnomalarida film eng yuqori A bahosiga loyiq deb topildi.
Film syujeti tabiatni asrash yo‘lida maxsus texnologiya yordamida robot qunduzni boshqaradigan qiz haqida hikoya qiladi. Dastlab filmning jahon bo‘ylab umumiy daromadi 88 million dollar atrofida bo‘lishi taxmin qilingan edi.
Biroq, AQSHdagi muvaffaqiyatli startdan so‘ng, mutaxassislar yakuniy natijalar kutilganidan ham yuqori bo‘lishi mumkinligini ta’kidlashmoqda. Pixar studiyasi yana bir bor o‘zining sifatli animatsiyalari bilan muxlislar e’tiborini qozonishga muvaffaq bo‘ldi.

Фильм Pixar "Прыгуны" добился большого успеха
Новый анимационный фильм студии Pixar "Прыгуны" успешно показан в кинотеатрах США. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным издания Deadline, фильм заработал 40 миллионов долларов уже в первые выходные. Этот показатель значительно превышает первоначальные прогнозы аналитиков, которые составляли от 36 до 38 миллионов долларов.
Этот результат стал лучшим среди проектов Pixar, созданных на основе новой интеллектуальной собственности, с момента выхода мультфильма "Тайны Коко" в 2017 году. Зрители тепло приняли фильм, и в опросах CinemaScore он получил высшую оценку A.
Сюжет фильма рассказывает о девочке, управляющей роботом-бобром с помощью специальной технологии для охраны природы. Изначально предполагалось, что общий мировой доход фильма составит около 88 миллионов долларов.
Однако после успешного старта в США специалисты отмечают, что итоговые результаты могут превзойти ожидания. Студия Pixar вновь сумела привлечь внимание поклонников своими качественными анимациями.