"O‘tkir nishonlar" serialining yangi mavsumi suratga olinmoqda
Angliyaning Stok on Trent shahrida "O‘tkir nishonlar" serialining yangi qismlarini suratga olish ishlari boshlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Internetda loyiha haqida dastlabki suratlar paydo bo‘ldi va bu holat muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otdi. Yangi mavsumda tomoshabinlar Shelby oilasining yangi avlodi boshidan kechirgan voqealarni kuzatish imkoniga ega bo‘lishadi.
Bu haqda "rozetked.me" sayti xabar berdi. Serial voqealari 1953 yilda, urushdan keyingi Birmingemning tiklanish davrida sodir bo‘ladi.
Syujet markazida shahar ustidan nazoratni qo‘lga kiritishga intilayotgan Shelby oilasi a’zolari turadi. Ijodkorlar ushbu hikoyani kamida ikki mavsumda, har biri bir soatlik oltita epizoddan iborat qilib taqdim etishni rejalashtirmoqda.
Loyiha ustida mashhur Kudos ijodiy guruhi ishlamoqda. Rollarni ijro etuvchi aktyorlar orasida Kel O’Driskoll, Fintan Shevlin va Jeykob Rayt kabi ismlar bor.

Новый сезон сериала "Острые козырьки" снимается
В английском городе Сток-он-Трент начались съемки новых серий сериала "Острые козырьки". Об этом сообщает Zamin.uz.
В интернете появились первые фотографии проекта, что вызвало большой интерес среди поклонников. В новом сезоне зрители смогут наблюдать события, происходящие с новым поколением семьи Шелби.
Об этом сообщает сайт "rozetked.me". События сериала разворачиваются в 1953 году, в период восстановления Бирмингема после войны.
В центре сюжета находятся члены семьи Шелби, стремящиеся установить контроль над городом. Создатели планируют представить эту историю как минимум в двух сезонах, каждый из которых будет состоять из шести эпизодов по одному часу.
Над проектом работает известная творческая группа Kudos. Среди актеров, исполняющих роли, такие имена, как Келл О’Дрисколл, Финтан Шевлин и Джейкоб Райт.
6 марта фильм, основанный на сериале, начал ограниченный прокат. На платформе Netflix премьера фильма "Острые козырьки: Безупречный человек" состоится 23 марта.