O‘zbekistonlik aktyor va qiziqchi Otabek Mirzaxolov hayotidagi sinovli lahzalardan birini ochiqchasiga aytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Intervyu davomida u shunday so‘zladi: “Inson sifatida qo‘lingizdan hech narsa kelmaydi, faqat oq xalat kiygan shifokorlarni va farzandingiz hayot uchun kurashayotganini uzoqdan kuzatishdan boshqa ilojingiz yo‘q. Bugungacha men aktyorlik kasbini faqat sahnaga chiqib ishni bajarish deb o‘ylardim.
Uyga kirganimda ham ish tugadi, deb hisoblagandim. Aslida inson hech kim emasligini, hayotning qanchalik nozik va murakkab ekanligini tushundim.” Otabek Mirzaxolovning bu samimiy so‘zlari ko‘plab muxlislarida chuqur taassurot qoldirdi.
Aktyor farzandi kasallik bilan kurashayotgan paytda o‘zini zaif va kuchsiz his qilganini, inson sifatida cheklanganligini ochiq tan oldi. Bu holat artist hayotining sahna ortidagi qiyinchiliklarini ham ko‘rsatib beradi.
Intervyu Otabek Mirzaxolovning shaxsiy hayoti, uning insoniy his-tuyg‘ulari va hayotdagi haqiqatlar bilan yuzlashishini aniq namoyon etadi. Bu so‘zlar inson qalbining nozik tomonlarini ochib beradi va hayotdagi sinovlarning har qanday kasb sohibiga ham ta’sir qilishi mumkinligini eslatadi.
Shuningdek, u o‘z muxlislariga hayotdagi qiyinchiliklarga sabr bilan qarash va har doim umidvor bo‘lishni tavsiya qiladi. Otabekning bu ochiqligi uning insoniy qiyofasini yanada yaqqol ko‘rsatib, ko‘pchilik uchun ilhom manbai bo‘ldi.

Отабек Мирзахолов открыто рассказал о жизненных испытаниях
Узбекский актер и комик Отабек Мирзахолов открыто рассказал об одном из трудных моментов своей жизни. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе интервью он сказал следующее: «Как человек, ты бессилен, и единственное, что тебе остается — это наблюдать издалека за врачами в белых халатах и за тем, как твой ребенок борется за жизнь. До сих пор я считал актерскую профессию лишь выходом на сцену и выполнением работы.
Я думал, что как только возвращаюсь домой — работа окончена. На самом деле я понял, что человек ничтожен перед лицом жизни, насколько она хрупка и сложна». Эти искренние слова Отабека Мирзахолова произвели глубокое впечатление на многих поклонников.
Актер открыто признал, что во время борьбы своего ребенка с болезнью чувствовал себя слабым и бессильным, осознавая свою ограниченность как человека. Эта ситуация также демонстрирует трудности в жизни артиста за кулисами сцены.
Интервью ярко отражает личную жизнь Отабека Мирзахолова, его человеческие чувства и столкновение с жизненными реалиями. Эти слова раскрывают тонкие стороны человеческого сердца и напоминают о том, что жизненные испытания могут затронуть представителя любой профессии.
Кроме того, он советует своим поклонникам относиться к жизненным трудностям с терпением и всегда сохранять надежду. Эта открытость Отабека еще ярче подчеркивает его человеческий облик и стала источником вдохновения для многих.