Eslatib o‘tamiz, so‘nggi paytlarda o‘zbek estrada muhiti yorqin voqealar bilan boyib borayotganini ko‘rishimiz mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shu munosabat bilan mashhur xonanda Yulduz Turdiyevaga o‘tkazilgan intervyu davomida uning e’tiborini jalb qiladigan bir savol aytilgan edi. Ushbu savol bugungi kunda o‘zbek estrada maydonida eng yetuk va mukammal ijodkor kim ekanligiga bag‘ishlangan edi.
Xonanda Yulduz Turdiyeva savolga berilgan javobida hech qanday tortinib yoki ikkilanishsiz o‘zining ustozini, buyuk san’atkor Yulduz Usmonovaning nomini tilga oldi. Ushbu so‘roqqa javob berar ekan, Yulduz Turdiyeva o‘zining ustozini baland baholadi va uning ijodiy faoliyatiga katta e’tibor qaratdi.
Xonanda ta’kidlaganidek, Yulduz Usmonovaning ijodida juda ko‘p qo‘shiqlar va son-sanoqsiz xitlar mavjud bo‘lib, u oxirgi vaqtlarda ham o‘zining mahoratini yanada ko‘rsatib, yangi va chiroyli taronalarni eshitishga imkon yaratmoqda. Uning ijodi tinimsiz davom etib, har bir yangi asari o‘zining chuqur mazmuni va ifodasi bilan muxlislar qalbiga yo‘l topadi.
Albatta, bugungi kunda barcha ijodkorlar ham yaxshi qo‘shiqlar yaratmoqda va o‘z mehnatini jonli namoyish etmoqdalar. Biroq Yulduz Turdiyeva uchun eng ustoz san’atkor va o‘rnini egallagan shaxs aynan Yulduz Usmonova ekanligini aniq ifodaladi.
Xonandaning shu qadar samimiy va ochiq fikri ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokama qilindi va ko‘plab foydalanuvchilar e’tiborini tortdi. Izohlar qismida ko‘pchilik Yulduz Turdiyevaning fikriga qo‘shilib, Yulduz Usmonovaning o‘zbek estrada tarixidagi o‘rni va uning kuchli ijodiy salohiyatini yuqori baholadilar.
Ko‘pgina muxlislar uning tinimsiz mehnati va san’atga bo‘lgan muhabbatini ta’rifladilar. Shu tariqa, Yulduz Turdiyevaning samimiy javobi nafaqat muxlislar orasida iliq qabul qilindi, balki san’atkorlar o‘rtasidagi hurmat va e’tirofni yana bir bor namoyon etdi.
Bu hodisa o‘zbek estrada dunyosida ijodkorlar bir-birini qadrlashi va ustoz-shogird an’anasini davom ettirishiga yaqqol dalildir.

Юлдуз Турдиева назвала самого совершенного исполнителя
Напомним, что в последнее время мы можем наблюдать, как среда узбекской эстрады обогащается яркими событиями. Об этом сообщает Zamin.uz.
В связи с этим в ходе интервью, проведенного с известной певицей Юлдуз Турдиевой, был задан один вопрос, привлёкший её внимание. Этот вопрос касался того, кто сегодня является самым совершенным и талантливым исполнителем на узбекской эстраде.
В ответе певицы Юлдуз Турдиева без всяких колебаний или сомнений назвала имя своего учителя, великой артистки Юлдуз Усмановой. Отвечая на этот вопрос, Юлдуз Турдиева высоко оценила своего учителя и уделила большое внимание её творческой деятельности.
Как отметила певица, в творчестве Юлдуз Усмановой существует огромное количество песен и бесчисленное множество хитов, и в последнее время она продолжает демонстрировать своё мастерство, создавая возможность услышать новые и прекрасные песни. Её творчество продолжается непрерывно, и каждое новое произведение находит путь к сердцам поклонников благодаря своей глубокой сути и выразительности.
Конечно, сегодня все исполнители создают хорошие песни и живо демонстрируют свой труд. Однако Юлдуз Турдиева чётко выразила, что именно Юлдуз Усманова является для неё главным учителем и занимает особое место.
Такое искреннее и открытое мнение певицы широко обсуждалось в социальных сетях и привлекло внимание многих пользователей. В комментариях многие поддержали мнение Юлдуз Турдиевой, высоко оценив место Юлдуз Усмановой в истории узбекской эстрады и её мощный творческий потенциал.
Многие поклонники похвалили её неустанную работу и любовь к искусству. Таким образом, искренний ответ Юлдуз Турдиевой был тепло воспринят не только среди поклонников, но и ещё раз продемонстрировал уважение и признание между артистами.
Этот случай является ярким доказательством того, что исполнители в мире узбекской эстрады ценят друг друга и продолжают традицию наставничества.