Jizzaxda mulkni majburiy ko‘chirish boshlandi
o‘z mulkini qabul qilib olishda qiyinchiliklarga duch keldi. Binoning avvalgi egalari ko‘chishni istamasligi sababli S.S.
sudga murojaat qilishga majbur bo‘ldi. Fuqarolik ishlari bo‘yicha sud qarori asosida Jizzax shahar byurosi davlat ijrochilari tomonidan majburiy ijro harakatlari boshlandi.
Sud hujjatlariga muvofiq, javobgar T.Sh. va boshqa shaxslar binodan chiqarilishi kerak edi.
Davlat ijrochisi qarzdorlarga ko‘chirish kuni va vaqti haqida rasmiy ogohlantirish berdi. Ular hozir bo‘lmasa ham, ijroning bajarilishiga to‘sqinlik qilmasliklari ta’kidlandi.
Ko‘chirish jarayoni xolislar va mutasaddi tashkilot vakillari ishtirokida o‘tkazildi. Natijada, go‘zallik saloni yangi egasi S.S.ga topshirildi.

В Джизаке началась принудительная выселение имущества
В городе Джизак гражданин С.С., купивший недвижимость на аукционе, столкнулся с трудностями при принятии своей собственности. Об этом сообщает Zamin.uz.
Из-за нежелания прежних владельцев покидать здание С.С. был вынужден обратиться в суд.
На основании решения суда по гражданским делам начались принудительные исполнительные действия со стороны государственных исполнителей бюро города Джизак.
Согласно судебным документам, ответчик Т.Ш. и другие лица должны были покинуть здание.
Государственный исполнитель официально уведомил должников о дате и времени выселения. Было подчеркнуто, что, даже если они отсутствуют, они не должны препятствовать исполнению решения.
Процесс выселения проходил в присутствии свидетелей и представителей компетентных организаций. В результате салон красоты был передан новому владельцу С.С.