Saida Mirziyoyeva Rotshild kompaniyasi bilan uchrashdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyeva xalqaro moliyaviy va biznes doiralari vakillari bilan faol muloqotlarni davom ettirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shu munosabat bilan u “Rothschild & Co” kompaniyasi vakili, baronessa Ariyel Mallard de Rotshild bilan uchrashuv o‘tkazdi. Uchrashuv do‘stona va samimiy ruhda kechdi.
Saida Mirziyoyeva baronessaga samimiy suhbat va qiziqarli ekskursiya uchun minnatdorlik izhor etdi hamda ikki tomonlama munosabatlarning yangi bosqichga ko‘tarilishidan mamnunligini bildirdi. Uchrashuv davomida Saida Mirziyoyeva O‘zbekistonning jadal rivojlanayotgan davlat ekanligini, aniq strategiya va kuchli iqtisodiy salohiyatga ega bo‘lib, so‘nggi yillarda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar mamlakatni yangi taraqqiyot bosqichiga olib chiqayotganini ta’kidladi.
U shuningdek, “Rothschild & Co” kompaniyasining O‘zbekistondagi islohotlar jarayonida faol ishtirok etayotganini yuqori baholadi va ikki tomonlama manfaatli hamkorlikning yanada kengayishiga umid bildirdi. Uchrashuvda iqtisodiy aloqalarni rivojlantirish, investitsiyaviy loyihalarni qo‘llab-quvvatlash, shuningdek, ta’lim va innovatsiya sohalaridagi hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi.
Baronessa Ariyel Mallard de Rotshild O‘zbekistondagi islohotlarni diqqat bilan kuzatib borayotganini qayd etdi va mamlakatdagi ochiqlik hamda barqaror taraqqiyot muhitini yuqori baholadi. U O‘zbekistonning global iqtisodiy jarayonlardagi ishtiroki so‘nggi yillarda sezilarli darajada oshganini ta’kidladi.
Uchrashuv yakunida tomonlar do‘stona muloqotni davom ettirish va qo‘shma tashabbuslarni amaliyotga joriy etish borasida kelishuvga erishdi. Shu tariqa, Saida Mirziyoyeva va Rotshild baronessasi uchrashuvi O‘zbekistonning xalqaro moliyaviy maydondagi faolligini oshirish va dunyoning yetakchi kompaniyalari bilan hamkorlik aloqalarini mustahkamlashga qaratilgan muhim qadam bo‘ldi.

Saida Mirziyoyeva встретилась с компанией Ротшильд
Руководитель Администрации Президента Республики Узбекистан Саида Мирзиёева продолжает активный диалог с представителями международных финансовых и бизнес-кругов. Об этом сообщает Zamin.uz.
В связи с этим она провела встречу с представителем компании «Rothschild & Co», баронессой Ариэль Маллард де Ротшильд. Встреча прошла в дружеской и искренней атмосфере.
Саида Мирзиёева выразила баронессе благодарность за тёплую беседу и интересную экскурсию, а также отметила своё удовлетворение выходом двусторонних отношений на новый уровень. В ходе встречи Саида Мирзиёева подчеркнула, что Узбекистан является быстро развивающимся государством с чёткой стратегией и сильным экономическим потенциалом, а масштабные реформы, проводимые в последние годы, выводят страну на новый этап развития.
Она также высоко оценила активное участие компании «Rothschild & Co» в процессе реформ в Узбекистане и выразила надежду на дальнейшее расширение взаимовыгодного сотрудничества. На встрече обсуждались перспективы развития экономических связей, поддержки инвестиционных проектов, а также сотрудничества в сферах образования и инноваций.
Баронесса Ариэль Маллард де Ротшильд отметила, что внимательно следит за реформами в Узбекистане и высоко оценила открытость и стабильную среду для развития в стране. Она подчеркнула, что участие Узбекистана в глобальных экономических процессах значительно возросло за последние годы.
По итогам встречи стороны договорились продолжать дружеский диалог и внедрять совместные инициативы на практике. Таким образом, встреча Саиды Мирзиёевой и баронессы Ротшильд стала важным шагом на пути повышения активности Узбекистана на международной финансовой арене и укрепления сотрудничества с ведущими мировыми компаниями.