10-13 noyabr: O‘zbekistonda quruq va iliq ob-havo.
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya markazining (O‘zgidromet) ma’lumotlariga ko‘ra, 10-13 noyabr kunlari mamlakat bo‘ylab barqaror issiq va quruq ob-havo kuzatiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu kunlarda yog‘ingarchilik kutilmaydi, kunduzgi harorat izchil ko‘tariladi. Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatlarida havo qisman bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik ehtimoli yo‘q.
Shamol sharqiy yo‘nalishda 7-12 m/s tezlikda esadi. 10-11 noyabrda kechasi harorat 0...+5 daraja, kunduzi esa +12...+17 daraja bo‘ladi.
12-13 noyabrda kechasi harorat +2...+7 daraja, kunduzi esa +14...+19 darajagacha ko‘tariladi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham ob-havo qisman bulutli va yog‘ingarchiliksiz o‘tadi.
Shamolning tezligi 7-12 m/s bo‘ladi. Bu hududlarda 10 noyabrda kechasi harorat 0...+5 daraja, kunduzi esa +12...+17 daraja bo‘ladi.
12-13 noyabrda kechasi +2...+7 daraja, kunduzi esa +16...+21 darajagacha ko‘tariladi. Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida ham ob-havo quruq va qisman bulutli bo‘lishi kutilmoqda.
Shamol sharqiy yo‘nalishda 7-12 m/s tezlikda esadi. 10-11 noyabrda kechasi harorat 0...+5 daraja, kunduzi +12...+17 daraja bo‘ladi.
12-13 noyabrda kechasi +2...+7 daraja, kunduzi esa +15...+20 daraja oralig‘ida bo‘ladi. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida eng issiq kunlar kuzatiladi.
Bu hududlarda ham havo qisman bulutli va yog‘ingarchiliksiz bo‘ladi. Shamolning tezligi 7-12 m/s atrofida bo‘ladi.
Kechasi harorat +2...+7 daraja, kunduzi esa 10-11 noyabrda +15...+20 daraja, 12-13 noyabrda esa +17...+22 daraja bo‘ladi. Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo qisman bulutli, yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Shamol sharqiy yo‘nalishda 5-10 m/s tezlikda esadi. 10 noyabrda kechasi harorat 0...+5 daraja, kunduzi esa +10...+15 daraja bo‘ladi.
11 noyabrda kechasi 0...+5 daraja, kunduzi +12...+17 daraja, 12-13 noyabrda kechasi +2...+7 daraja, kunduzi esa +12...+17 daraja bo‘lishi kutilmoqda. Tog‘li hududlarda ham ob-havo qisman bulutli va yog‘ingarchiliksiz bo‘ladi.
Shamolning tezligi 7-12 m/s atrofida bo‘ladi. 10-12 noyabrda kechasi harorat -3...+2 daraja, kunduzi esa +8...+13 daraja bo‘ladi.
13 noyabrda kechasi harorat 0...+5 daraja, kunduzi esa +10...+15 daraja oralig‘ida bo‘ladi. Ma’lumot manbasi: O‘zgidromet.

10-13 ноября: В Узбекистане сухая и теплая погода
По данным Гидрометеорологического центра Республики Узбекистан (Узгидромет), с 10 по 13 ноября по всей стране будет наблюдаться устойчивая тёплая и сухая погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
В эти дни осадков не ожидается, дневная температура будет стабильно повышаться. В Каракалпакстане и Хорезмской области воздух будет частично облачным, вероятность осадков отсутствует.
Ветер будет дуть с восточного направления со скоростью 7-12 м/с. В ночные часы 10-11 ноября температура составит от 0 до +5 градусов, днём — от +12 до +17 градусов.
12-13 ноября ночью температура повысится до +2...+7 градусов, днём — до +14...+19 градусов. В Бухарской и Навоийской областях также ожидается частично облачная погода без осадков.
Скорость ветра составит 7-12 м/с. В этих регионах ночью 10 ноября температура будет от 0 до +5 градусов, днём — от +12 до +17 градусов.
12-13 ноября ночью температура повысится до +2...+7 градусов, днём — до +16...+21 градуса. В Ташкентской, Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях также ожидается сухая и частично облачная погода.
12-13 ноября ночью температура будет в пределах +2...+7 градусов, днём — от +15 до +20 градусов. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях ожидаются самые тёплые дни.
В этих регионах также будет частично облачно и без осадков. Скорость ветра составит около 7-12 м/с.
Ночью температура составит +2...+7 градусов, днём 10-11 ноября — +15...+20 градусов, 12-13 ноября — +17...+22 градуса. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода будет частично облачной, осадков не ожидается.
Ветер будет дуть с восточного направления со скоростью 5-10 м/с. В ночь на 10 ноября температура составит от 0 до +5 градусов, днём — от +10 до +15 градусов.
В ночь на 11 ноября температура будет от 0 до +5 градусов, днём — от +12 до +17 градусов, 12-13 ноября ночью — +2...+7 градусов, днём — от +12 до +17 градусов. В горных районах также ожидается частично облачная погода без осадков.
Скорость ветра составит около 7-12 м/с. В ночные часы 10-12 ноября температура будет от -3 до +2 градусов, днём — от +8 до +13 градусов.
13 ноября ночью температура составит от 0 до +5 градусов, днём — от +10 до +15 градусов. Источник информации: Узгидромет.