6–9 dekabr: O‘zbekistonda ob-havo o‘zgaruvchan bo‘ladi
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati markazi ("O‘zgidromet") 6–9 dekabr kunlari uchun ob-havo ma’lumotlarini yangiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, kunlar davomida mamlakat hududlarida ob-havo turlicha bo‘lishi kutilmoqda. Ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘ib, qorga aylanishi ehtimoli bor.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida asosan quruq havo saqlanadi. Faqat 7 dekabr kuni ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ib, qorga aylanishi mumkin.
Shamolning tezligi 9 dekabr kuni kuchayishi kutilmoqda. Harorat kechasi 2–9 daraja sovuq, kunduzi 0–8 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida 6–7 dekabr kunlari yog‘ingarchilik kuzatilmaydi, 8–9 dekabrda esa ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi mumkin. Kunduzgi harorat 8–13 daraja iliq bo‘lib, 9 dekabr kuni biroz pasayadi.
Toshkent shahri, Samarqand, Sirdaryo va Jizzax viloyatlarida 6–7 dekabr kunlari havo quruq bo‘ladi. 8–9 dekabrda esa yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli bor.
Kechasi harorat 0–3 daraja iliq, kunduzi esa 5–13 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida 6–7 dekabr kunlari quruq ob-havo saqlanadi.
8–9 dekabrda esa ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘adi. Kunduzi harorat 10–17 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida 8–9 dekabr kunlari yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli mavjud. Kunduzgi harorat 6–11 daraja iliq bo‘lib, 9 dekabrda 3–8 darajaga tushishi mumkin.
Tog‘li hududlarda esa yomg‘ir va qor aralash yog‘ingarchilik kuzatiladi. 8 dekabr kuni ayrim joylarda yog‘ingarchilik kuchli bo‘lishi mumkin.

6–9 декабря: В Узбекистане погода будет переменчивой
Центр гидрометеорологической службы Республики Узбекистан ("Узгидромет") обновил данные о погоде на 6–9 декабря. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно информации, в течение этих дней в различных регионах страны ожидается разная погода. В некоторых районах возможен дождь с переходом в снег.
В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области преимущественно сохранится сухая погода. Только 7 декабря в некоторых местах возможен дождь с переходом в снег.
Ожидается усиление ветра 9 декабря. Температура ночью составит от -2 до -9 градусов, днем от 0 до 8 градусов тепла.
В Бухарской и Навоийской областях осадки не прогнозируются 6–7 декабря, а 8–9 декабря в некоторых местах возможен дождь. Дневная температура будет от 8 до 13 градусов тепла, 9 декабря немного понизится.
В городе Ташкент, Самаркандской, Сырдарьинской и Джизакской областях 6–7 декабря погода будет сухой. 8–9 декабря возможен дождь.
Ночная температура ожидается от 0 до 3 градусов тепла, дневная — от 5 до 13 градусов тепла. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях 6–7 декабря сохранится сухая погода.
8–9 декабря в некоторых районах ожидается дождь. Дневная температура составит от 10 до 17 градусов тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях 8–9 декабря возможен дождь. Дневная температура будет от 6 до 11 градусов тепла, 9 декабря может снизиться до 3–8 градусов.
В горных районах ожидаются смешанные осадки в виде дождя и снега. 8 декабря в некоторых местах осадки могут быть сильными.
Ночная температура составит от -1 до -12 градусов, дневная — около 0–3 градусов. Источник: Узгидромет.