O‘zbekistonda havo harorati hududlarga qarab o‘zgaradi
O‘zgidromet xizmati ma’lumotlariga ko‘ra, Toshkent shahrida ertalab va kechasi yomg‘ir yog‘ishi hamda tuman tushishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Kunduzi havo harorati 3-5 daraja iliq bo‘lib, tun vaqtida esa 0 darajagacha sovishi mumkin. Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm, Buxoro va Navoiy viloyatlarida esa kuchli sharqiy shamol kuzatilishi ehtimoli bor.
Shamol tezligi sekundiga 22 metrgacha yetishi mumkin. Ushbu hududlarda tunda harorat -10 darajagacha pasayadi, kunduzi esa havo harorati 0 daraja atrofida bo‘lishi kutilmoqda.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida esa havo nisbatan iliq bo‘lib, harorat kunduzi 19 darajagacha ko‘tarilishi mumkin. Respublikaning tog‘oldi va tog‘li hududlarida esa kuchli yog‘ingarchilik kutilmoqda.
Bu hududlarda kechasi va kunduzi havo harorati 2-7 daraja atrofida bo‘lishi taxmin qilinmoqda. Manba: O‘zgidromet.

В Узбекистане температура воздуха меняется в зависимости от регионов
По данным службы Узгидромет, в Ташкенте ожидаются дожди утром и ночью, а также туман. Об этом сообщает Zamin.uz.
Днем температура воздуха будет от 3 до 5 градусов тепла, а ночью может опуститься до 0 градусов. В Республике Каракалпакстан, Хорезмской, Бухарской и Навоийской областях возможно сильный восточный ветер.
Скорость ветра может достигать 22 метров в секунду. В этих регионах ночью температура опустится до -10 градусов, днем ожидается около 0 градусов.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях воздух будет относительно теплым, днем температура может подняться до 19 градусов. В предгорных и горных районах республики ожидаются сильные осадки.
В этих регионах ночью и днем температура воздуха прогнозируется около 2-7 градусов. Источник: Узгидромет.