Feyenoord Paishao bilan yangi shartnoma muzokara qilmoqda
Braziliyalik qanot himoyachisi Igor Paishao Fransiya chempionatiga o‘tishi mumkin va «Marsel» klubiga qo‘shilishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq «Feyenoord» klubi rahbariyati uning bilan yangi shartnoma tuzish umidini yo‘qotmayapti. Bu haqda AD nashri xabar bermoqda.
«Marsel» klubi Paishaoga 30 million yevro taklif qilmoqda. Agar bu taklif rad etilsa, jamoa boshqa variantlarni ko‘rib chiqishga o‘tadi.
«Feyenoord» vakillari braziliyalik futbolchi bilan uchrashishni rejalashtirmoqda va uni klubda qolishga ko‘ndirishga harakat qilmoqda. Shuningdek, agar Paishao jamoani tark etsa, murabbiy Robin van Persi uning o‘rnini to‘ldirish uchun yetarlicha imkoniyatlarga ega ekanligi ta’kidlanmoqda.
O‘tgan mavsumda 25 yoshli futbolchi klub darajasida 47 o‘yinda maydonga tushib, 18 ta gol urdi va 19 ta golga uzatma berdi. Uning amaldagi shartnomasi 2029 yil yozida yakunlanadi.

Фейеноорд ведет переговоры о новом контракте с Пайшао
Бразильский защитник Игорь Пайшао может перейти в чемпионат Франции и ожидается, что он присоединится к клубу «Марсель». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако руководство клуба «Фейеноорд» не теряет надежды на заключение нового контракта с ним. Об этом сообщает издание AD.
Клуб «Марсель» предлагает Пайшао 30 миллионов евро. Если это предложение будет отклонено, команда перейдет к рассмотрению других вариантов.
Представители «Фейеноорда» планируют встретиться с бразильским футболистом и попытаться уговорить его остаться в клубе. Также подчеркивается, что если Пайшао покинет команду, тренер Робин ван Перси будет иметь достаточно возможностей для замены.
В прошлом сезоне 25-летний футболист провел 47 матчей на клубном уровне, забив 18 голов и отдав 19 голевых передач. Его действующий контракт истекает летом 2029 года.