Morata Galatasaroydan Osimxen kelgach ketadi
Jurnalist Janluka Di Marsiyo ma’lumotiga ko‘ra, «Galatasaroy» klubi Viktor Osimxenning «Napoli» klubidan o‘tishi yakunlangach, Alvaro Moratani «Komo» klubiga sotishga tayyorlanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turkiya klubi «Napoli» bilan Nigeriyalik hujumchi Osimxen transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bitim summasi 75 million yevro bo‘lib, shuningdek, kelajakda sotishda 10 foiz ulush qo‘yilgan.
Morata allaqachon «Komo» bilan shaxsiy shartnoma shartlarini kelishib olgan. «Galatasaroy» klubi ispaniyalik futbolchining transferiga 21 iyul kuni ruxsat berishi mumkin.
Bitimni rasmiylashtirish uchun Morataning «Milan» klubidan ijarasini bekor qilish zarur. Shunday qilib, «Galatasaroy» hujum chizig‘ini qayta shakllantirmoqda va yangi asosiy hujumchi sifatida Osimxenga tayanmoqda.
Bu o‘zgarishlar klubning hujumdagi kuchini oshirishga qaratilgan. Klub rahbariyati va bosh murabbiy hujumni mustahkamlash uchun yangi rejalar ustida ish olib bormoqda.

Мората уйдет после прихода Осимхена из Галатасарая
Журналист Джанлука Ди Марцио сообщает, что клуб «Галатасарай» готовится продать Альваро Морату в клуб «Камо» после завершения перехода Виктора Осимхена из «Наполи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Турецкий клуб достиг соглашения с «Наполи» по трансферу нигерийского нападающего Осимхена. Сумма сделки составит 75 миллионов евро, также предусмотрена доля в 10 процентов при последующей продаже.
Мората уже согласовал условия личного контракта с «Камо». Клуб «Галатасарай» может дать разрешение на трансфер испанского футболиста 21 июля.
Для оформления сделки необходимо отменить аренду Мораты в клубе «Милан». Таким образом, «Галатасарай» перестраивает свою атакующую линию и рассчитывает на Осимхена как на нового основного нападающего.
Эти изменения направлены на усиление атакующей мощи клуба. Руководство клуба и главный тренер работают над новыми планами по укреплению атаки.