Langovich: Zenitga mag‘lubiyat achinarli va sababsiz
«Rostov» jamoasining himoyachisi Andrey Langovich «Zenit»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda mag‘lubiyat sabablari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Janubiy Rossiya jamoasi o‘z foydasiga 1:0 hisobida oldinda bo‘lib, ikkinchi bo‘limda ikki gol o‘tkazib yuborib, g‘alabani qo‘ldan boy berdi. Langovichning so‘zlariga ko‘ra, ayni paytda nima sababdan shunday bo‘lganini aniqlash qiyin.
Balki jamoa charchagan, yoki «Zenit» o‘z imkoniyatlaridan yaxshi foydalangan bo‘lishi mumkin. Unga ko‘ra, jamoa o‘yinni yaxshi o‘tkazgan, shuning uchun mag‘lubiyat ayniqsa achinarli.
Futbolchi shuningdek, uyga qaytgach, jamoa murabbiylari bilan xatolarni tahlil qilib, keyingi o‘yinga tayyorgarlik ko‘rishni rejalashtirayotganini bildirdi. Rossiya Premer Ligasi ikkinchi turida «Rostov» sobiq bosh murabbiylari Valeriy Karpin boshchiligidagi Moskvadagi «Dinamo» jamoasi bilan o‘yinda maydonga tushadi.
Ushbu uchrashuv 26 iyulga belgilangan. Jamoa uchun bu o‘yin katta ahamiyatga ega bo‘lib, oldingi mag‘lubiyatni yengib o‘tish uchun imkoniyatdir.

Langovich: Поражение от Зенита горькое и безосновательное
Защитник команды «Ростов» Андрей Лангевич высказал свое мнение о причинах поражения в матче против «Зенита». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Южнороссийская команда вела в счете 1:0, но во втором тайме пропустила два гола и упустила победу. По словам Лангевича, в данный момент трудно определить, почему это произошло.
Возможно, команда устала, или «Зенит» лучше использовал свои возможности. По его словам, команда провела хороший матч, поэтому поражение особенно горько.
Футболист также сообщил, что после возвращения домой планирует проанализировать ошибки с тренерами команды и подготовиться к следующему матчу. Во втором туре Российской Премьер-Лиги «Ростов» сыграет с московским «Динамо» под руководством своего бывшего тренера Валерия Карпина.
Эта встреча запланирована на 26 июля. Для команды этот матч имеет большое значение и является возможностью преодолеть предыдущее поражение.