Pervis Estupinyan «Milan» bilan shartnoma imzolaydi
Brighton jamoasining himoyachisi Pervis Estupinyan Milan klubi bilan shartnoma imzolash bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Ben Jeykob o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida ma’lum qildi. Oldinroq, xuddi shu manba Ekvador terma jamoasi a’zosi bo‘lgan futbolchiga Manchester Yunayted jiddiy qiziqish bildirayotgani haqida xabar bergan edi.
Brighton esa Estupinyan o‘rniga allaqachon yangi himoyachi topib, Bryugge klubidan Maksim de Kuyperni sotib oldi. Milan afsonasi Kafu ushbu futbolchi jamoaga juda mos kelishini ta’kidlab o‘tdi.
Unga ko‘ra, Estupinyan tezkor, jasoratli va o‘yinni boshqarishni o‘z zimmasiga olishga tayyor futbolchi hisoblanadi. Seriya A musobaqasi talabchan bo‘lsa-da, bunday jismoniy imkoniyatlarga ega o‘yinchi muvaffaqiyat qozonishi shubhasiz.
Boshqa manbalardan olingan ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchi bilan to‘rt yillik shartnoma imzolanishi rejalashtirilgan bo‘lib, uning yillik maoshi ikki million yevroga teng bo‘ladi. O‘tgan mavsumda 27 yoshli himoyachi barcha turnirlarda jami 36 ta o‘yinda maydonga tushib, 7 ta sariq kartochka olgan, 1 ta gol urgan va 1 ta samarali uzatma amalga oshirgan.

Перрис Эступиньян подписывает контракт с «Милан»
Защитник команды «Брайтон» Первис Эступиньян достиг соглашения о подписании контракта с клубом «Милан». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом журналист Бен Джейкоб сообщил на своих страницах в социальных сетях. Ранее тот же источник сообщал, что к футболисту, являющемуся членом сборной Эквадора, проявляет серьезный интерес «Манчестер Юнайтед».
«Брайтон» уже нашел нового защитника на место Эступиньяна и приобрел Максима де Кюйпера из клуба «Брюгге». Легенда «Милана» Cafu отметил, что этот футболист очень подходит команде.
По его словам, Эступиньян является быстрым, смелым игроком, готовым взять на себя управление игрой. Несмотря на требования Серии А, игрок с такими физическими данными, безусловно, добьется успеха.
Согласно данным из других источников, планируется подписать контракт с футболистом на четыре года, его годовая зарплата составит два миллиона евро. В прошлом сезоне 27-летний защитник провел на поле 36 матчей во всех турнирах, получил 7 желтых карточек, забил 1 гол и сделал 1 результативную передачу.