De Paul Inter Mayami jamoasiga o‘tmoqda
Rodrigo de Paul, yarim himoyachi, «Atletiko» klubidan «Inter Mayami» jamoasiga o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur jurnalist Fabrizio Romano ijtimoiy tarmoqlarda ushbu transfer haqida ma’lumot berib, bitimning yaqinlashayotganini bildirdi. Hozircha barcha tomonlar og‘zaki kelishuvga erishgan.
«Atletiko» 31 yoshli argentinalik futbolchi uchun taxminan 15 million yevro miqdorida tovon puli oladi. Rodrigo de Paul yangi jamoa bilan to‘rt yillik shartnoma imzolaydi.
Yaqin kunlarda ushbu transfer rasmiy ravishda e’lon qilinishi kutilmoqda. «Inter Mayami»da u Argentina milliy terma jamoasining yana bir yulduzi Leo Messi bilan birga o‘ynaydi.
Bu o‘tish futbolchining faoliyatida muhim bosqich bo‘lib, uning yangi jamoada faoliyatini davom ettirishiga imkon yaratadi. Terma jamoa hamkorlari sifatida ular jamoa tarkibini mustahkamlashga xizmat qiladi.
Transfer MLS ligasining qiziqarli voqealaridan biri bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Де Паула переходит в команду Интер Майами
Родриго де Пау, полузащитник, переходит из клуба «Атлетико» в команду «Интер Майами». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный журналист Фабрицио Романо в социальных сетях сообщил о данной трансфере, указав на приближающуюся сделку. На данный момент все стороны достигли устного соглашения.
«Атлетико» получит около 15 миллионов евро в качестве компенсации за 31-летнего аргентинского футболиста. Родриго де Пау подпишет четырехлетний контракт с новой командой.
В ближайшие дни ожидается официальное объявление о данном трансфере. В «Интер Майами» он будет играть вместе с еще одной звездой аргентинской национальной сборной Лео Месси.
Этот переход станет важным этапом в карьере футболиста и создаст возможность для продолжения его деятельности в новой команде. В качестве партнеров по сборной они будут способствовать укреплению состава команды.