Yuventus PSJ bilan Kolo-Muani transferini muhokama qilmoqda
«Yuventus» klubi hujumchi Randal Kolo-Muani bilan shartnomani saqlab qolish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiyalik futbolchi o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida «Bianconeri» safida ijarada o‘ynadi va o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatdi. Turin jamoasi ijara muddatini yana bir yilga uzaytirish va kelishuvga sotib olish imkoniyatini ham qo‘shishni xohlamoqda.
Biroq, «PSJ» klubi bu taklifni qabul qilmayapti va futbolchini to‘g‘ridan-to‘g‘ri sotishni maqsad qilgan. Shunga qaramay, taniqli jurnalist Fabrisio Romano ma’lumotlariga ko‘ra, «Yuventus» muzokaralarni davom ettirmoqda.
26 yoshli hujumchi Randal Kolo-Muani ham «Yuventus»ga o‘tishni istamoqda. Hozirgi vaqtda aniq bo‘lgan yagona narsa shuki, u endi «PSJ» safida o‘ynamaydi, chunki jamoa uni hisobga olmayapti.

Ювентус обсуждает трансфер Коло-Муани с ПСЖ
Клуб «Ювентус» использует все возможности, чтобы сохранить контракт с нападающим Рандалом Коло-Муани. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Французский футболист играл в составе «Бьянконери» на правах аренды во второй половине прошлого сезона и проявил себя с хорошей стороны. Туринская команда хочет продлить срок аренды еще на год и добавить опцию выкупа в соглашение.
Однако клуб «ПСЖ» не принимает это предложение и нацелен на прямую продажу футболиста. Тем не менее, по информации известного журналиста Фабрицио Романо, «Ювентус» продолжает переговоры.
26-летний нападающий Рандал Коло-Муани также хочет перейти в «Ювентус». В настоящее время единственное, что ясно, это то, что он больше не будет играть в составе «ПСЖ», так как команда не учитывает его.