Xomuxa: Vendelning Zenitda motivatsiyasi noma’lum
Sobiq futbolchi Dmitriy Xomuxa Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasining yarim himoyachisi Vendelning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Vendel Braziliyaning "Botafogo" klubiga o‘tishi amalga oshmaganidan so‘ng, jamoaning mashg‘ulotlarida ishtirok etmagan. Keyinchalik u Saudiya Arabistonining "Al-Ittihod" klubiga o‘tishni rad etdi va hozirgi mavsum uchun "Zenit"ning asosiy tarkibiga kiritildi.
Xomuxaning ta’kidlashicha, "Zenit"ni qoniqtiradigan munosib taklif bo‘lmasa, futbolchi klub uchun maydonga chiqishi shart. Uning motivatsiyasi bor-yo‘qligi esa alohida masala.
Shuningdek, Xomuxa Vendel va jamoaning yangi a’zosi Jersonning o‘yin uslubi birlashib, chempionatda eng kuchli juftliklardan biriga aylanishi mumkinligini aytdi. Bu fikrlar "SportDenZaDnyom" nashri tomonidan keltirilgan.
Umuman olganda, Vendel jamoada muhim o‘rin tutadi va uning faoliyati jamoaning muvaffaqiyatiga ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Xомуха: Мотивация Вендела в Зените неизвестна
Бывший футболист Дмитрий Хомуха высказал мнение о будущем полузащитника Вендела из санкт-петербургского "Зенита". Об этом сообщает Euro-football.ru.
После того как переход Вендела в бразильский клуб "Ботафого" не состоялся, он не принимал участия в тренировках команды. Позже он отказался от перехода в саудовский клуб "Аль-Иттихад" и был включен в основной состав "Зенита" на текущий сезон.
Хомуха отметил, что если не будет достойного предложения, удовлетворяющего "Зенит", футболист должен выходить на поле за клуб. Вопрос о том, есть ли у него мотивация, является отдельной темой.
Также Хомуха сказал, что стиль игры Вендела и нового члена команды Жерсона может объединиться и стать одной из самых сильных пар в чемпионате. Эти мысли были приведены изданиями "СпортДеньЗаДнем".
В целом, Вендел занимает важное место в команде, и ожидается, что его деятельность повлияет на успехи команды.