Yorrell Xato "Ayaks" o‘rniga "Chelsi"ni tanladi
Amsterdamning "Ayaks" jamoasi himoyachisi Yorrell Xato "Chelsi" klubiga o‘tishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
19 yoshli futbolchi yakshanba kuni bo‘lib o‘tgan Italiya klubi "Komo"ga qarshi do‘stlik uchrashuvida ishtirok etmaslikni so‘radi. Uchrashuvda Amsterdam jamoasi 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Transfer News Live niderland ommaviy axborot vositalariga tayanib xabar berishicha, futbolchi jarohat olishdan va "Chelsi"ga o‘tish jarayonining buzilishidan xavotirda bo‘lib, muzokaralar yakunlanmaguncha maydonga tushishni istamayapti. Londonning yirik klubi allaqachon Xato bilan shaxsiy shartnomaga kelishib olgan, ammo "Ayaks" bilan transfer shartlari hali kelishilmagan.
Kelishuv qiymati taxminan 40 million yevrodan oshishi kutilmoqda. Futbolchining ehtiyotkorligi va muzokaralarning davom etishi uning kelajakdagi faoliyatiga ta’sir qilishi mumkin.

Yorrell Хато выбрал "Челси" вместо "Аякса"
Защитник амстердамского "Аякса" Йоррел Хато планирует перейти в клуб "Челси". Об этом сообщает Euro-football.ru.
19-летний футболист попросил не участвовать в товарищеском матче против итальянского клуба "Камо", который состоялся в воскресенье. Встреча закончилась поражением амстердамской команды со счетом 0:3.
По информации Transfer News Live, основанной на нидерландских СМИ, футболист обеспокоен возможной травмой и срывом процесса перехода в "Челси", поэтому не хочет выходить на поле до завершения переговоров. Крупный лондонский клуб уже достиг соглашения о личном контракте с Хато, однако условия трансфера с "Аяксом" еще не согласованы.
Ожидается, что сумма соглашения превысит 40 миллионов евро. Осторожность футболиста и продолжающиеся переговоры могут повлиять на его будущую карьеру.