«Barselona» yozgi transfer oynasi yopilishidan oldin bir qancha futbolchilar bilan xayrlashishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub prezidenti Joan Laporta yaqinda qo‘shimcha xaridlar qilinmasligini ma’lum qildi, biroq jamoa tarkibidan kimdir ketishi aniq. «Gazeta.ru» nashrining Diario Sportga tayanib xabar berishicha, yoz oxirigacha «Barselona» kamida ikki futbolchini sotish bo‘yicha ish olib boradi.
Sport direktori Deku allaqachon ketayotgan futbolchilar bilan bog‘liq operatsiyalar ustida ishlamoqda. Joriy transfer oynasida «ko‘k-qizil» jamoa hujumchi Pau Viktorini «Braga» klubiga, chap qanot himoyachisi Aleks Valye va yarim himoyachi Pablo Torreyni mos ravishda «Komo» va «Malyorka» jamoalariga sotdi.
Shuningdek, qanot hujumchisi Ansu Fati «Monako» klubiga ijaraga berildi. Ushbu o‘zgarishlar jamoaning yozgi transfer siyosatining bir qismi sifatida ko‘rilmoqda va «Barselona» tarkibini optimallashtirishga qaratilgan.

Барселона летом продаст как минимум двух футболистов
«Барселона» планирует попрощаться с несколькими футболистами до закрытия летнего трансферного окна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Президент клуба Жоан Лапорта недавно заявил, что дополнительных покупок не будет, однако кто-то из состава команды точно уйдет. По информации издания «Газета.ru», ссылаясь на Diario Sport, до конца лета «Барселона» будет работать над продажей как минимум двух футболистов.
Спортивный директор Деку уже работает над операциями, связанными с уходящими футболистами. В текущем трансферном окне «сине-гранатовая» команда продала нападающего Пау Виктори в клуб «Брага», левозащитника Алекса Валье и полузащитника Пабло Торрею соответственно в команды «Камо» и «Мальорка».
Также нападающий фланга Ансу Фати был отдан в аренду клубу «Монако». Эти изменения рассматриваются как часть летней трансферной политики команды и направлены на оптимизацию состава «Барселоны».