Galatasaroy Osimxen uchun rekord transferni e’lon qiladi
Napoli jamoasining hujumchisi Viktor Osimxen yaqinda Galatasaroy klubi tarkibida taqdim etiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turkiya klubi Nigeriyalik futbolchini sotib olish bo‘yicha shartlarni kelishib oldi. Jurnalist Nikolo Skira ma’lumotiga ko‘ra, 26 yoshli futbolchi dam olish kunlari Istanbulga kelib, o‘tish jarayonini yakunlaydi.
Galatasaroy turk futboli tarixidagi eng qimmat transferni e’lon qilishga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Viktor Osimxen transferining umumiy qiymati 75 million yevroni tashkil etadi.
O‘tgan mavsumda hujumchi ijarada Istanbul jamoasida maydonga tushib, 41 o‘yinda 37 ta gol urdi va 8 ta golga assistentlik qildi. Bu natijalar jamoaga Turkiya chempionati va Kubogini qo‘lga kiritishda yordam berdi.
Osimxenning kelishi Galatasaroyning hujum chizig‘ini sezilarli darajada kuchaytirishi kutilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv rasmiylashtirilgach, taqdimot marosimi o‘tkaziladi.

Галатасарай объявляет о рекордном трансфере Осимхена
Нападающий команды Наполи Виктор Осимхен вскоре будет представлен в составе клуба Галатасарай. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Турецкий клуб согласовал условия покупки нигерийского футболиста. По информации журналиста Николо Скиры, 26-летний футболист приедет в Стамбул на выходных, чтобы завершить процесс перехода.
Галатасарай готовится объявить о самом дорогом трансфере в истории турецкого футбола. Общая стоимость трансфера Виктора Осимхена составит 75 миллионов евро.
В прошлом сезоне нападающий, выступая на правах аренды за стамбульскую команду, провел 41 матч, забил 37 голов и отдал 8 голевых передач. Эти результаты помогли команде завоевать чемпионат Турции и Кубок.
Ожидается, что приход Осимхена значительно усилит атакующую линию Галатасарая. После оформления соглашения между клубом и футболистом состоится церемония презентации.