Diveyev Konate bilan o‘ynashni esdan chiqarganini aytdi
Futbolchi Igor Diveyev, CSKA jamoasining himoyachisi, o‘zining o‘yinga tayyorgarligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinlarga xotirjamlik bilan tayyorlanayotganini aytdi. Diveyev raqib kimligini bilishini va uning harakatlarini taxmin qilishi mumkinligini ta’kidladi.
Shu bilan birga, u Mohamad Konate bilan o‘ynashni esdan chiqarganini ochiqchasiga tan oldi. Mohamad Konate joriy yilning iyul oyida «Ahmat» klubiga qaytdi.
O‘tgan mavsum u Saudiya Arabistonining «Er-Riyod» jamoasida to‘p surgan. So‘nggi bahsda Grozniy jamoasi bilan CSKA o‘rtasidagi o‘yinda Konate jamoasiga yordam berolmagan.
CSKA 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Hozircha «Ahmat» Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumida ochko olishga muvaffaq bo‘la olmadi.
Jamoa hali o‘z o‘yinini yaxshilashi lozim. Umuman olganda, yangi mavsumda har ikki jamoa o‘z kuchini to‘liq namoyish etishga intilmoqda.

Дивеев сказал, что забыл о том, что нужно играть с Конате
Футболист Игорь Дивеев, защитник команды ЦСКА, высказал мнение о своей подготовке к игре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что готовится к матчам с спокойствием. Дивеев отметил, что знает, кто его соперник, и может предсказать его действия.
В то же время он открыто признал, что забыл о игре с Мохамедом Конате. Мохамед Конате вернулся в клуб «Ахмат» в июле этого года.
В прошлом сезоне он играл за команду «Эр-Рияд» из Саудовской Аравии. В последнем матче между командой Грозного и ЦСКА Конате не смог помочь своей команде.
ЦСКА одержал победу со счетом 2:1. Пока «Ахмат» не смог набрать очки в новом сезоне Российской Премьер-Лиги.
Команде еще нужно улучшить свою игру. В целом, в новом сезоне обе команды стремятся полностью продемонстрировать свои силы.