Perrin: Krasnodarga yangi g‘alabalar uchun yordam beraman
«Krasnodar» jamoasining hujumkor yarim himoyachisi Gaetan Perrin Rossiyaga katta yulduz sifatida ko‘chib o‘tgach, unga bo‘ladigan bosimga tayyormi degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, 29 yoshli fransuz futbolchi yaqinda «Oser» klubidan «Krasnodar»ga o‘tib, jamoaning safida ilk bor maydonga tushdi. Perrinning so‘zlariga ko‘ra, u uchun bu bosim muammo emas, aksincha, bu uning maqsadlari uchun yaxshi tajriba hisoblanadi.
U o‘zini bosim ostida alohida his qilmaydi va har kuni shunday vaziyatda bo‘lishga tayyorligini aytdi. Shuningdek, Perrin jamoaga yangi g‘alabalarni qo‘lga kiritishda yordam berishga harakat qilishini ta’kidladi.
Dastlabki o‘yinida Perrin bilan birga «Krasnodar» o‘z maydonida «Krylya Sovetov» jamoasiga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Uchrashuv Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turi doirasida o‘tkazildi.

Perrin: Я помогу Краснодару с новыми победами
Хавбек «Краснодара» Гаэтан Перрин ответил на вопрос, готов ли он к давлению, которое его ожидает после переезда в Россию в качестве большой звезды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что 29-летний французский футболист недавно перешел из клуба «Осер» в «Краснодар» и впервые вышел на поле в составе команды. По словам Перрина, это давление для него не проблема, наоборот, это хороший опыт для его целей.
Он не чувствует себя особенным под давлением и сказал, что готов быть в такой ситуации каждый день. Также Перрин отметил, что постарается помочь команде добиться новых побед.
В своем первом матче с Перриным «Краснодар» на своем поле уступил команде «Крылья Советов» со счетом 1:2. Встреча прошла в рамках первого тура группового этапа Кубка России.
Гаэтан Перрин является воспитанником знаменитого французского клуба «Лион». «Краснодар» проведет свой следующий матч 2 августа на домашнем стадионе против «Динамо» в рамках Российской Премьер-лиги.