Isak va “Liverpul” olti yillik kelishuvga erishdi
Yirik futbol klublari o‘rtasida transferlar mavsumi davom etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, “Nyukasl” hujumchisi Aleksandr Isak “Liverpul” jamoasiga o‘tishni istamoqda. Isak va “Liverpul” klubi o‘rtasida olti yillik shartnoma bo‘yicha asosiy kelishuvga erishilgan.
Bu haqda taniqli jurnalist Florian Plettenberg xabar bergan. Hozirda “Nyukasl” va “Liverpul” klublari o‘zaro muzokaralar olib bormoqda.
Agar Aleksandr Isak “Liverpul”ga o‘tsa, u yaqinda Ugo Ekitike olgan maoshga yaqin miqdordagi ish haqini olishi kutilmoqda. “Nyukasl” esa Isakning o‘rniga yangi hujumchi izlamoqda.
Klub Beniamin Sheshkoni tarkibga qo‘shishni rejalashtiryapti. Biroq Beniamin Sheshkoga “Manchester Yunayted” ham qiziqish bildirmoqda.
Transfermarkt portali Aleksandr Isakning narxini 120 million yevro deb baholamoqda. Qayd etilishicha, Isak klub ruxsatisiz “Nyukasl”ni tark etgan.
Hozircha tomonlar o‘rtasida yakuniy qaror qabul qilinmagan. Bu transfer futbol olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Исаак и "Ливерпуль" достигли шестилетнего соглашения
Продолжается трансферный сезон между крупными футбольными клубами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стало известно, что нападающий “Ньюкасла” Александр Исаак хочет перейти в команду “Ливерпуль”. Достигнуто основное соглашение о шестилетнем контракте между Исааком и клубом “Ливерпуль”.
Об этом сообщил известный журналист Флориан Плеттенберг. В настоящее время клубы “Ньюкасл” и “Ливерпуль” ведут переговоры.
Если Александр Исаак перейдет в “Ливерпуль”, ожидается, что он получит зарплату, близкую к той, которую недавно получил Уго Экитики. “Ньюкасл” же ищет нового нападающего на место Исаака.
Клуб планирует добавить Бениамина Шешко в состав. Однако на Бениамина Шешко также проявляет интерес “Манчестер Юнайтед”.
Портал Transfermarkt оценивает стоимость Александра Исаака в 120 миллионов евро. Указывается, что Исаак покинул “Ньюкасл” без разрешения клуба.
Пока стороны не приняли окончательное решение. Этот трансфер вызывает большой интерес в футбольном мире.