Samoshnikovga bir nechta klub qiziqmoqda, muzokaralar davom etmoqda
Agent Aleksey Babir, himoyachi va yarim himoyachi bo‘lib o‘ynaydigan Ilya Samoshnikov bilan ishlaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U futbolchining hozirgi holati haqida fikr bildirdi. Avvalroq matbuotda Samoshnikov yaqin kunlarda Spartak jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqida xabarlar chiqqandi.
Shuningdek, chorshanba kuni Samoshnikov Lokomotiv jamoasining Kubok doirasidagi o‘yinda CSKAga qarshi asosiy tarkibda maydonga tushdi. Agentning aytishicha, Samoshnikov bo‘yicha muzokaralarni faqat Spartak emas, boshqa klublar ham olib bormoqda.
27 yoshli futbolchiga bir nechta jamoalar qiziqish bildirmoqda. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Ilya o‘z pozitsiyasida eng yaxshi futbolchilardan biri hisoblanadi.
U Rossiya fuqaroligiga ega bo‘lgan futbolchilar orasida eng kuchlilaridan biri sanaladi. Ilya Samoshnikov Lokomotiv safida jami 69 ta uchrashuv o‘tkazgan.
U ushbu o‘yinlarda beshta gol urgan va oltita golli pas bergan. Mutaxassislar va Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, Samoshnikovning transfer qiymati 3,5 million yevroga baholanmoqda.

Некоторые клубы интересуются Самошниковым, переговоры продолжаются
Агент Алексей Бабир работает с Ильей Самошниковым, который играет на позициях защитника и полузащитника. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал мнение о текущем состоянии футболиста. Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что Самошников может перейти в команду Спартак в ближайшие дни.
Также в среду Самошников вышел в основном составе на игру Кубка против ЦСКА в команде Локомотив. По словам агента, переговоры по Самошникову ведут не только Спартак, но и другие клубы.
На 27-летнего футболиста проявляют интерес несколько команд. По словам агента, Илья считается одним из лучших футболистов на своей позиции.
Он считается одним из самых сильных среди футболистов, имеющих российское гражданство. Илья Самошников провел в составе Локомотива в общей сложности 69 матчей.
В этих играх он забил пять голов и отдал шесть голевых передач. По данным специалистов и портала Transfermarkt, трансферная стоимость Самошникова оценивается в 3,5 миллиона евро.