Kiryakov: Futbolchining o‘zini yuqori baholashi xavfli
O‘tmishda taniqli futbolchi bo‘lgan Sergey Kiryakov “Zenit” jamoasi o‘yinchisi Maksim Glushenkov haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ayrim ommaviy axborot vositalari Glushenkov va bosh murabbiy Sergey Semak o‘rtasida kelishmovchilik yuzaga kelgani haqida xabar bergan edi. Ushbu holatga sabab sifatida “Rubin” bilan o‘yinda Glushenkovning tanaffus paytida maydondan erta almashtirilgani ko‘rsatilgan.
Sergey Kiryakovning ta’kidlashicha, futbolchi o‘zini nojoiz tutishdan tiyilishi va o‘zini haddan tashqari yuqori baholamasligi lozim. Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolda o‘zini haddan tashqari yuqori ko‘radigan o‘yinchilarning faoliyati ko‘pincha tez tugaydi.
U muvaffaqiyatli faoliyat qisqa muddat ichida yakunlanib, pastga qarab ketishi mumkinligini eslatib o‘tdi. Kiryakov bunday holatlar futbol tarixida ko‘plab uchraganini ham ta’kidladi.
Ma’lumot uchun, Maksim Glushenkov o‘tgan mavsumda 28 ta uchrashuvda maydonga tushib, 11 ta gol urgan va 5 ta golli uzatmani amalga oshirgan.

Киряков: Высокая самооценка футболиста опасна
В прошлом известный футболист Сергей Киряков высказал свое мнение о игроке команды "Зенит" Максиме Глушенкове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее некоторые средства массовой информации сообщали о возникновении разногласий между Глушенковым и главным тренером Сергеем Семаком. Причиной этого случая стало то, что Глушенков был заменен на поле в перерыве матча с "Рубином".
Сергей Киряков отметил, что футболист должен воздерживаться от недопустимого поведения и не переоценивать себя. По его словам, карьера игроков, которые слишком высоко себя оценивают в футболе, часто заканчивается быстро.
Он напомнил, что успешная карьера может завершиться за короткий срок и пойти на спад. Киряков также подчеркнул, что такие случаи часто встречаются в истории футбола.
Для справки, Максим Глушенков в прошлом сезоне провел на поле 28 матчей, забил 11 голов и сделал 5 голевых передач.