Naumov: Zenit CSKA ustidan kichik farq bilan yutishi mumkin
"Lokomotiv" klubi sobiq prezidenti Nikolay Naumov "Zenit" va CSKA jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin Rossiya chempionati uchinchi turi doirasida 3-avgust kuni Sankt-Peterburg shahrida bo‘lib o‘tadi. Naumovning ta’kidlashicha, CSKA futbolchilari Sankt-Peterburgda himoyaga yopilib olishlari dargumon.
Uchrashuv ikki jamoa tashabbusi bilan faol o‘tishi kutilmoqda. Bu esa "Zenit" uchun qulaylik yaratadi.
Peterburgliklar yuqori pressing yordamida raqibga bosim o‘tkazishga harakat qilishadi va Naumov fikriga ko‘ra, "Zenit" bir to‘p farqi bilan g‘alaba qozonishi mumkin. So‘nggi beshta o‘zaro uchrashuvda CSKA faqat bir marta zafar quchgan, u ham bo‘lsa penaltilar seriyasida.
Asosiy vaqt natijalariga ko‘ra, uchta o‘yin durang bilan yakunlangan, ikki uchrashuvda esa "Zenit" g‘alaba qozongan. Shu sababli, bu safargi o‘yin ham murosasiz va qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.
Mutaxassislarning fikricha, "Zenit"ning ustunligi sezilmoqda, biroq CSKA ham o‘z imkoniyatlaridan foydalanishga harakat qiladi.

Наумов: Зенит может выиграть у ЦСКА с небольшим преимуществом
Бывший президент клуба "Локомотив" Николай Наумов высказал свое мнение о возможностях встречи между командами "Зенит" и ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта игра пройдет 3 августа в Санкт-Петербурге в рамках третьего тура чемпионата России. По словам Наумова, маловероятно, что футболисты ЦСКА будут закрываться в защите в Санкт-Петербурге.
Ожидается, что встреча пройдет активно благодаря инициативе обеих команд. Это создаст удобство для "Зенита".
Петербуржцы попытаются оказать давление на соперника с помощью высокого прессинга, и, по мнению Наумова, "Зенит" может одержать победу с разницей в один мяч. В последних пяти встречах ЦСКА лишь один раз одержал победу, и то в серии пенальти.
По результатам основного времени три игры завершились вничью, а в двух встречах "Зенит" одержал победу. Поэтому ожидается, что эта игра также будет бескомпромиссной и интересной.
По мнению специалистов, преимущество "Зенита" заметно, однако ЦСКА также постарается воспользоваться своими возможностями.