Fransiyaning Marsel futbol klubi Ekvador terma jamoasi va Belgiya chempionatining Bryugge klubi himoyachisi Xoel Ordonyesning o‘yinini diqqat bilan kuzatmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manbalar xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, Marsel klubi allaqachon 21 yoshli futbolchi bilan muzokaralarni boshlagan.
Bir necha oy avval ushbu futbolchiga Parij Sen-Jermen klubi ham qiziqish bildirgan edi. Bryugge klubi Ordonyes uchun yuqori narx belgilagan.
Transfer narxi 30 million yevroni tashkil etmoqda. Bu ko‘rsatkich Marsel klubi tarixidagi eng qimmat transferdan atigi ikki million yevroga kam.
Ordonyes markaziy himoyachi sifatida maydonga tushadi. U o‘tgan mavsumda klub darajasida jami 49 uchrashuvda ishtirok etgan.
Shu o‘yinlar davomida futbolchi 7 marta ogohlantirish olgan, 3 ta gol urgan va 1 ta golli uzatmani amalga oshirgan. Marsel klubi rahbariyati bu futbolchini tarkibga qo‘shish masalasini ko‘rib chiqmoqda.
Klub mutaxassislari uning o‘yinini baholab, kelajakda foydali futbolchi bo‘lishiga ishonch bildirmoqda. Hozircha muzokaralar davom etmoqda.

Клуб Марсель обсуждает трансфер Хоэла Ордоньеса
Футбольный клуб Марсель из Франции внимательно следит за игрой защитника клуба Брюгге из Бельгийского чемпионата и сборной Эквадора Хоэла Ордоньеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают надежные источники. По информации источника, клуб Марсель уже начал переговоры с 21-летним футболистом.
Несколько месяцев назад к этому футболисту также проявлял интерес клуб Париж Сен-Жермен. Клуб Брюгге установил высокую цену на Ордоньеса.
Цена трансфера составляет 30 миллионов евро. Этот показатель всего на два миллиона евро меньше самого дорогого трансфера в истории клуба Марсель.
Ордоньес играет на позиции центрального защитника. В прошлом сезоне он принял участие в 49 матчах на клубном уровне.
За время этих игр футболист получил 7 предупреждений, забил 3 гола и сделал 1 голевую передачу. Руководство клуба Марсель рассматривает вопрос о добавлении этого футболиста в состав.
Специалисты клуба оценивают его игру и уверены, что он станет полезным игроком в будущем. Переговоры продолжаются.