RB Leyptsig Sheshko uchun narxini oshkor qildi
Manchester Yunayted klubi “RB Leyptsig” jamoasining hujumchisi Benyamin Sheshkoni sotib olish uchun katta mablag‘ ajratishiga to‘g‘ri keladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ingliz ommaviy axborot vositalari xabariga ko‘ra, aynan sloveniya futbolchisi “qizil iblislar” uchun hujumchi pozitsiyasida asosiy transfer maqsadi sifatida belgilangan. Jurnalist Devid Ornshteynning ma’lumot berishicha, “RB Leyptsig” o‘z talablarini potentsial xaridorlarga yetkazgan.
Germaniya klubi Benyamin Sheshko uchun 75 million yevro miqdorida kafolatlangan to‘lov va qo‘shimcha bonuslarni talab qilmoqda. Bundan tashqari, klub futbolchi keyinchalik boshqa jamoaga sotilsa, transferdan ma’lum foiz ulush olishga ham umid qilmoqda.
Benyamin Sheshkoga Angliya Premer-ligasining yana bir vakili – Nyukasl ham qiziqish bildirmoqda. Hozirgi vaqtda na futbolchi, na uning klubi bilan hech bir jamoa aniq kelishuvga erisha olmagan.
22 yoshli hujumchining kelajagi hozircha noma’lumligicha qolmoqda. Bu transfer bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda va yaqin kunlarda yangi ma’lumotlar paydo bo‘lishi mumkin.

RB Лейпциг раскрыл цену на Шешко
Футбольный клуб «Манчестер Юнайтед» должен будет выделить значительную сумму для покупки нападающего «РБ Лейпциг» Бенжамена Шешко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно сообщениям английских СМИ, именно словенский футболист был определен в качестве основной трансферной цели на позицию нападающего для «красных дьяволов». Журналист Дэвид Орнштейн сообщает, что «РБ Лейпциг» довел свои требования до потенциальных покупателей.
Германский клуб требует гарантированную выплату в размере 75 миллионов евро за Бенжамена Шешко, а также дополнительные бонусы. Кроме того, клуб надеется получить определенный процент от трансфера, если футболист будет продан в другую команду в будущем.
К Бенжамену Шешко также проявляет интерес еще один представитель английской Премьер-лиги – «Ньюкасл». В настоящее время ни футболист, ни его клуб не достигли конкретного соглашения с какой-либо командой.
Будущее 22-летнего нападающего пока остается неопределенным. Переговоры по этому трансферу продолжаются, и в ближайшие дни могут появиться новые сведения.