Tedeev: Akron futbolchilari hali to‘liq tayyor emas
Zaур Tedeев, "Akron" futbol klubi bosh murabbiyi, Rossiya chempionati yangi mavsumining dastlabki turlaridagi jamoa o‘yiniga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, eng muhim narsa har bir futbolchining tayyorgarlik darajasidir. Tedeevning aytishicha, hozirda jamoa hamon o‘z ustida ishlashda davom etmoqda.
Futbolchilar taktik, jismoniy va ruhiy jihatdan o‘z ustida ishlashlari zarurligini ta’kidladi. U, shuningdek, g‘alabalar jamoaga yanada kuch va ishtiyoq bag‘ishlashini, mashg‘ulotlar ham bundan keyin ancha oson kechishini ta’kidladi.
Hozirgi vaqtda "Akron" klubi Rossiya Premer-ligasida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi. Bu natijaga jamoa "Krylya Sovetov" bilan durang o‘ynab (1:1) va "Sochi" ustidan yirik g‘alabaga erishib (4:0) erishgan.
Navbatdagi, uchinchi turda Tedeev boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida "Spartak" klubini qabul qiladi. Ushbu uchrashuv 3-avgust kuni soat 13:30da boshlanishi rejalashtirilgan.

Тедеев: Футболисты Акрона еще не полностью готовы
Заур Тедеев, главный тренер футбольного клуба "Акрон", высказал свое мнение о выступлении команды в первых турах нового сезона чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, самое важное — это уровень подготовки каждого футболиста. Тедеев отметил, что команда все еще продолжает работать над собой.
Он подчеркнул, что футболисты должны работать над тактическими, физическими и психологическими аспектами. Он также отметил, что победы придадут команде еще больше сил и желания, а тренировки станут значительно легче.
В настоящее время клуб "Акрон" занимает второе место в Российской Премьер-лиге. Этот результат команда достиг, сыграв вничью с "Крыльями Советов" (1:1) и одержав крупную победу над "Сочи" (4:0).
В следующем, третьем туре команда под руководством Тедеевa примет на своем поле клуб "Спартак". Этот матч запланирован на 3 августа в 13:30.