Avvalgi hafta kutilmaganda mag‘lub bo‘lgan Jitomir jamoasi bu safar ishonchli g‘alabaga erishdi. Uchrashuv boshida Bog‘dan Mixaylichenko tezkor gol urdi va bu jamoaga ruhiy ustunlik berdi.
Ikkinchi bo‘limda esa Aleksandr Filippov hisobni oshirdi, shuningdek, raqib futbolchisi Boris Krushinskiy o‘z darvozasiga gol urib qo‘ydi. Shundan so‘ng, Aleksandr Andrievskiy va Nikolay Gayduchik ham o‘z jamoalari foydasiga gol muallifiga aylandi.
Natijada uchrashuv 4:1 hisobida “Polesye” foydasiga yakunlandi. Uchrashuv protokoliga ko‘ra, “Santa-Koloma”ning yagona goliga Krushinskiy mualliflik qildi.
“Polesye” safida esa Mixaylichenko, Filippov, Andrievskiy va Gayduchik gol urishdi. Endi “Polesye” navbatdagi bosqichda “Paksh” yoki “Maribor” jamoalaridan biri bilan kuch sinashadi.
O‘yin Estadi de la FAF stadionida bo‘lib o‘tdi. “Polesye” bu g‘alabasi bilan navbatdagi bosqichga ishonch bilan yo‘l oldi.

Полесье Санта-Коломани, победив, вышло в следующий этап
Ответ: В ответном матче второго раунда квалификации Лиги конференций команда "Полесье" сыграла на выезде против "Санта-Колома". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда из Житомира, неожиданно проигравшая на прошлой неделе, на этот раз добилась уверенной победы. В начале встречи Богдан Михайличенко забил быстрый гол, что дало команде психологическое преимущество.
Во втором тайме Александр Филиппов увеличил счет, а также игрок соперника Борис Крушинский забил автогол. После этого Александр Андриевский и Николай Гайдучик также стали авторами голов в пользу своей команды.
В результате матч завершился со счетом 4:1 в пользу "Полесья". Согласно протоколу матча, единственный гол "Санта-Колома" забил Крушинский.
В составе "Полесья" отличились Михайличенко, Филиппов, Андриевский и Гайдучик. Теперь "Полесье" в следующем раунде встретится с одной из команд "Пакш" или "Марибор".