“Aleksandriya” yirik mag‘lubiyat bilan Yevrokubokdan chiqdi
Konferensiyalar ligasi doirasida bo‘lib o‘tgan “Partizan” va “Aleksandriya” jamoalari o‘rtasidagi birinchi uchrashuvda “Aleksandriya” 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi va yakuniy bosqichga chiqish imkoniyati juda kamaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 11-daqiqasidayoq “Aleksandriya” futbolchisi Josslen Beiratsh raqib hujumchisini jarima maydonchasi chizig‘ida to‘xtatib, maydondan chetlatildi. Ushbu jarima zarbasidan Yovan Miloshevich aniq zarba yo‘llab, hisobni ochdi.
Keyinchalik Tedi Kara tomonidan yo‘llangan uzoq masofadagi zarbani darvozabon qaytardi. Nemanya Trifunovich ham bir necha bor xavfli hujumlar uyushtirdi, biroq darvozabon uni to‘xtata oldi.
O‘yin davomida Trifunovich o‘ng qanotdan tezkor hujum uyushtirib, markazga uzatma berdi va Miloshevich hisobni 2:0 ga yetkazdi. Birinchi bo‘lim yakunida Miloshevich o‘zining uchinchi golini ham urib, xet-trikni rasmiylashtirdi.
Ikkinchi bo‘limda “Aleksandriya” futbolchilari yana bir necha bor raqib hujumlarini to‘xtatishga urindi, biroq buning uchun sariq kartochkalar oldi va natijada jamoa maydonda kamchilikda qoldi. O‘yinning 63-daqiqasida Milan Vukotich o‘zining aniq zarbasi bilan hisobni 4:0 ko‘rinishiga olib keldi.
“Aleksandriya” bir necha bor gol urishga harakat qildi, biroq raqib darvozaboni ishonchli o‘yin namoyish etdi. Yakunda “Aleksandriya” Yevrokuboklardan chiqib ketgan birinchi ukrain jamoasi bo‘ldi.
“Partizan” esa navbatdagi bosqichda “Midtyullann” yoki “Haybernian” jamoalariga qarshi maydonga tushadi. O‘yin protokoliga ko‘ra, “Partizan” safida Miloshevich (13, 23, 41-daqiqa) va Vukotich (63-daqiqa) gol mualliflari bo‘lishdi.

"Александрия" крупным поражением выбыла из Еврокубка
В рамках Лиги конференций в первом матче между командами “Партизан” и “Александрия” “Александрия” проиграла со счетом 0:2, и шансы на выход в финальную стадию значительно уменьшились. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 11-й минуте игрок “Александрии” Жосслен Бейратш остановил нападающего соперника на линии штрафной площади и был удален с поля. С этого штрафного удара Йован Милошевич точно пробил и открыл счет.
Позже дальний удар Теди Кары был отбит вратарем. Неманья Трифунович также несколько раз организовывал опасные атаки, однако вратарь смог его остановить.
В ходе игры Трифунович провел быструю атаку с правого фланга, сделал передачу в центр, и Милошевич увеличил счет до 2:0. В конце первого тайма Милошевич забил свой третий гол и оформил хет-трик.
Во втором тайме футболисты “Александрии” снова пытались остановить атаки соперника, но за это получили желтые карточки и в итоге команда осталась в меньшинстве. На 63-й минуте Милан Вукотич своим точным ударом довел счет до 4:0.
“Александрия” несколько раз пыталась забить, но вратарь соперника продемонстрировал надежную игру. В итоге “Александрия” стала первой украинской командой, выбытой из еврокубков.
“Партизан” же в следующем раунде встретится с командами “Мидтьюлланн” или “Хайберниан”. Согласно протоколу матча, авторами голов в составе “Партизана” стали Милошевич (13, 23, 41 минуты) и Вукотич (63 минута).