Rafinya o‘tgan mavsum natijalarini baholadi va tan oldi
"Barselona" futbolchisi Rafinya Dias o‘zining o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchining so‘zlariga ko‘ra, o‘tgan mavsum uning faoliyatidagi eng yaxshi davr bo‘ldi. Biroq, u har doim ham yuqori darajada o‘ynay olmaganini tan oldi.
Rafinya ayrim uchrashuvlarda o‘zini yetarli darajada ko‘rsata olmaganini ta’kidladi. Uning aytishicha, nima bo‘lishidan qat’i nazar, har doim jamoasi va muxlislari uchun bor kuchini ishga soladi.
28 yoshli futbolchi o‘tgan mavsumda 57 o‘yinda maydonga tushib, 34 ta gol urdi va 25 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Bu natijalar orqali u "Barselona" jamoasiga katta hissa qo‘shdi.
Rafinya Dias bosh murabbiy Xans Diter Flik boshchiligida jamoasi bilan birgalikda Ispaniya chempionati, mamlakat kubogi va Superkubokda g‘alaba qozonishga yordam berdi. Rafinya o‘z intervyusida har bir uchrashuvda natijadan qat’i nazar, o‘z ustida ishlashda davom etishini va jamoasiga yordam berishni asosiy vazifa deb bilishini bildirdi.
Uning fikricha, individual yutuqlar faqat jamoaviy harakatlar natijasida erishiladi. Shu sababli u har doim jamoaning umumiy maqsadi uchun harakat qilishga intiladi.

Рафинья оценил результаты прошедшего сезона и признал
По словам бразильского футболиста, прошедший сезон стал лучшим периодом в его карьере. Однако он признал, что не всегда мог играть на высоком уровне.
Рафинья отметил, что в некоторых матчах он не смог проявить себя должным образом. По его словам, независимо от обстоятельств, он всегда выкладывается на полную мощность ради своей команды и болельщиков.
28-летний футболист в прошедшем сезоне провел 57 матчей, забил 34 гола и сделал 25 голевых передач. Эти результаты принесли значительный вклад в команду "Барселона".
Рафинья Диас помог своей команде под руководством главного тренера Ханса Дитера Флика выиграть чемпионат Испании, Кубок страны и Суперкубок. В своем интервью он заявил, что продолжит работать над собой в каждом матче, независимо от результата, и считает своей основной задачей помогать команде.
По его мнению, индивидуальные достижения достигаются только в результате командных действий. Поэтому он всегда стремится действовать ради общей цели команды.