Barselona futbol klubi sport direktori Deco va bosh murabbiy Xans-Diter Flik jamoa tarkibini optimallashtirishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning fikriga ko‘ra, ayniqsa yarim himoya chizig‘ida ortiqcha futbolchilar bor va bu holatni tartibga keltirish lozim. Shu sababli, klub akademiyasi tarbiyalanuvchisi Mark Kasado transferga chiqarilishi mumkin bo‘lgan futbolchilar ro‘yxatiga kiritilgan.
Mark Kasado o‘zi jamoani tark etishni istamaydi, biroq agar uning transferi uchun 30 million yevro miqdorida taklif tushsa, uni saqlab qolish qiyin bo‘lishi mumkin. Avvalroq, futbolchiga Angliyaning Chelsi, Arsenal va Manchester Yunayted klublari tomonidan qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar chiqqan edi.
Shunga qaramay, hozirgacha Barselona klubiga ushbu futbolchini sotib olish bo‘yicha aniq va jiddiy taklif kelib tushgani yo‘q. Ma’lumot uchun, Mark Kasado o‘tgan mavsumda Barselona safida jami 36 ta o‘yinda maydonga tushib, 1 ta gol urdi va 6 ta golli uzatmani amalga oshirdi.
U hali yosh bo‘lishiga qaramay, klubda o‘z o‘rniga ega va uning kelajagi borasida yakuniy qaror hali qabul qilinmagan.

Марк Касадо может покинуть Барселону
Спортивный директор футбольного клуба Барселона Деку и главный тренер Ханс-Дитер Флик планируют оптимизировать состав команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По их мнению, особенно в полузащите есть избыточные футболисты, и эту ситуацию необходимо привести в порядок. Поэтому воспитанник клуба Марк Касадо включен в список игроков, которые могут быть выставлены на трансфер.
Марк Касадо не хочет покидать команду, однако если поступит предложение в размере 30 миллионов евро за его трансфер, сохранить его будет сложно. Ранее сообщалось о заинтересованности к футболисту со стороны английских клубов Челси, Арсенал и Манчестер Юнайтед.
Тем не менее, до сих пор клубу Барселона не поступило конкретных и серьезных предложений по покупке этого футболиста. Для справки, в прошлом сезоне Марк Касадо провел в составе Барселоны 36 матчей, забил 1 гол и сделал 6 голевых передач.
Несмотря на свою молодость, он занимает свое место в клубе, и окончательное решение о его будущем еще не принято.