Bitello tez, Osipenko esa kechroq safga qaytadi
«Dinamo» jamoasining yarim himoyachisi Bitello va himoyachi Maksim Osipenko sog‘lig‘idagi muammolar sababli «Krasnodar»ga qarshi bahsda maydonga tusha olmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchilarning qachon safga qaytishi borasida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Ma’lum qilinishicha, Bitello sog‘lig‘i tezroq tiklanmoqda va u Premier-liganing navbatdagi turida «Sochi»ga qarshi o‘yinda ishtirok etishi kutilmoqda.
Osipenkoning esa to‘liq tiklanishi uchun ko‘proq vaqt kerak bo‘ladi. Taxminlarga ko‘ra, u bir yoki ikki hafta davomida safdan chetda bo‘ladi.
Eslatib o‘tamiz, «Dinamo» jamoasi safarda «Krasnodar»ga qarshi uchrashuvda 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Klub bosh murabbiyi Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa navbatdagi o‘yinini ham safarda o‘tkazadi.
Uchrashuv 10-avgust kuni «Sochi» jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi. «Dinamo» uchun ushbu bahs ham muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Бителло быстро, а Осипенко вернется в строй позже
Полузащитник команды «Динамо» Бителло и защитник Максим Осипенко не смогли выйти на поле в матче против «Краснодара» из-за проблем со здоровьем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Появилась информация о том, когда футболисты могут вернуться в состав. Сообщается, что здоровье Бителло восстанавливается быстрее, и он ожидается на игре против «Сочи» в следующем туре Премьер-лиги.
Осипенко же потребуется больше времени для полного восстановления. По прогнозам, он будет вне состава в течение одной или двух недель.
Напоминаем, что команда «Динамо» в выездном матче против «Краснодара» проиграла со счетом 0:1. Команда под руководством главного тренера Валерия Карпина также проведет следующий матч на выезде.
Встреча состоится 10 августа против команды «Сочи». Этот матч также будет иметь важное значение для «Динамо».
Клуб ожидает более быстрого возвращения травмированных футболистов в состав. Таким образом, команда надеется улучшить свои результаты.