Agkatsev Perrinning jamoaga qo‘shilishi haqida fikr bildirdi
"Krasnodar" futbol jamoasining darvozaboni Stanislav Agkatsev jamoaga yaqinda qo‘shilgan fransiyalik yarim himoyachi Gaetan Perrinning o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agkatsevning so‘zlariga ko‘ra, Perrin yaxshi futbolchi va uning jamoaga kelganidan xursand. Darvozabon, shuningdek, Perringa yangi muhitga moslashish uchun vaqt kerakligini, shundan so‘ng u jamoaga foyda keltira olishini ta’kidladi.
Ma’lumot uchun, Perrin "Krasnodar" klubiga Fransiyaning "Oser" jamoasidan besh million yevro evaziga o‘tdi. 29 yoshli yarim himoyachi Rossiya chempionlari bilan uch yillik mehnat shartnomasi imzoladi.
Rossiya chempionatining uchinchi turida "Krasnodar" o‘z maydonida poytaxtning "Dinamo" jamoasini qabul qildi. Ushbu uchrashuvda "Krasnodar" minimal hisobda, 1:0 natija bilan g‘alaba qozondi.
Bu g‘alaba jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etdi va yangi futbolchining ham jamoaga moslashish jarayoniga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Perrinning kelishi bilan "Krasnodar" jamoasining o‘yinida yangi o‘zgarishlar bo‘lishi mumkin.

"Краснодар" футбольной команды вратарь Станислав Агкатцев оценил игру недавно присоединившегося к команде французского полузащитника Гаэтана Перрена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Агкатцева, Перрен хороший футболист, и он рад его приходу в команду. Вратарь также отметил, что Перрену нужно время, чтобы адаптироваться к новой среде, после чего он сможет принести пользу команде.
Для справки, Перрен перешел в клуб "Краснодар" из французской команды "Осер" за пять миллионов евро. 29-летний полузащитник подписал трехлетний трудовой контракт с чемпионами России.
В третьем туре чемпионата России "Краснодар" на своем поле принял столичное "Динамо". В этом матче "Краснодар" одержал минимальную победу со счетом 1:0.
Эта победа имела важное значение для команды, и ожидается, что новый игрок также положительно скажется на процессе адаптации. С приходом Перрена в игре "Краснодара" могут произойти новые изменения.